۰ نفر
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶
طرح تفکیک از مبدا (تام) در ارومیه آغاز شد

شهردار ارومیه از آغاز اجرای طرح تفکیک از مبدا (تام) در این شهر خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مجید آقازاده با اشاره به آغاز اجرای طرح تفکیک از مبدا (تام) در شهر ارومیه گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه در راستای خدمت‌رسانی هر چه بهتر به شهروندان در جهت افزایش میزان همکاری و مشارکت شهروندان در امر تفکیک از مبدا اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک از درب منازل کرده است.

وی افزود: مجریان سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با لباس ویژه و خودروی طراحی شده جهت این امر به درب منازل شهروندان مراجعه و اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک شهروندان می‌کنند.
شهردار ارومیه تصریح کرد: جهت ترویج فرهنگ جداسازی پسماندها از مبدا و تشویق هر چه بیشتر شهروندان به این امر در قبال دریافت پسماند خشک شهروندان از درب منازل وجه نقدی به ازای هر کیلو ۱۵ هزار ریال پرداخت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: افراد آموزش دیده توسط کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه برای آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با مقوله تفکیک از مبدا و اهمیت اجرایی شدن این مهم در شهر ارومیه به درب منازل مراجعه می‌کنند.
آقازاده گفت: تولید بروشورهای آموزشی ویژه و ارسال آن به درب منازل، تولید کلیپ‌ها و طرح‌های ویژه در فضای مجازی و برگزاری جشنواره با موضوعیت تفکیک از مبدا از برنامه‌های فرهنگی سازمان است.
شهردار ارومیه اظهار کرد: بدین ترتیب  سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه در امر تفکیک از مبدا با ۵ روش‌ (جمع آوری پسماند خشک از درب منازل، غرفه‌های ثابت پسماند خشک، اجرای طرح تام (تفکیک از مبدا) در ادارات و سازمان‌های دولتی، افزایش ایستگاه‌های بازیافت با استفاده از ظرفیت فرهنگسراها و تفاهم‌نامه اجرای طرح تفکیک از مبدا در مجتمع مسکونی سپیدار اقدام به جمع آوری زباله خشک تولیدی در شهرارومیه نموده است.

وی گفت: ایستگاه‌های ثابت مبادله زباله خشک ایجاد گردید که در حال حاضر ۳ ایستگاه ثابت در شهر ارومیه احداث گردیده است،

این ایستگاه‌ها در آدرس‌های فلکه مولوی، فلکه خیرین و شهید حضرت‌پور واقع شده است.

کد خبر 1516244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =