تاکنون پرونده قضایی انتخاباتی در البرز تشکیل نشده است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان البرز اعلام کرد که تاکنون پرونده قضایی در خصوص انتخابات در استان تشکیل نشده؛ ولی لازم است به افرادی که در صدد قانون شکنی هستند تذکر داده شود.

به گزارش خبرآنلاین ازالبرز؛ «حسن مددی» در این نشست که با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های عضو در دادگستری استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت فضای مجازی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: در این شرایط نیاز است که دستگاه‌های متولی نظارت دقیق و منسجمی بر فعالیت‌های نامزدها و هواداران آن ها در این فضا داشته باشند.

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان تجربه موفق دادستانی کرج در انتخابات اخیر مجلس تصریح کرد: فرمانداری ها نسبت به برگزاری جلسات توجیهی برای نامزدها و نمایندگان آنها اقدام کنند تا شرایط و ضوابط برگزاری انتخابات و چارچوب های قانونی موجود، به درستی تبیین شود.


حسن مددی با اشاره به اینکه تاکنون پرونده قضایی در خصوص انتخابات در استان تشکیل نشده، بر لزوم تذکر به افرادی که در صدد قانون شکنی هستند تاکید کرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان این مهم که دادستانی در انتخابات پیش رو نظارت قانونی بیشتری خواهد داشت، نسبت به هرگونه سوء استفاده از امکانات دولتی از جمله شهرداری‌ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان و دولتی علیه یا له نامزدها هشدار داد و متذکر شد: تعقیب قضایی و تسریع در رسیدگی قانونی به جرایم در انتظار متخلفان خواهد بود.


وی بر لزوم اتخاذ تدابیری برای رعایت نکات بهداشتی در حوزه‌های اخذ رأی تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های متولی نسبت به ضدعفونی محیط، صندوق اخذ رای و لوازم موجود در شعب، استقرار اقلام ضدعفونی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام نموده و در جهت رعایت نکات بهداشتی در اجرای انتخابات اطلاع رسانی لازم انجام شود.

48

کد خبر 1517011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =