کاهش جمعیت کیفری سیاست تحولی دستگاه قضا است

مدیرکل زندان های لرستان گفت: کاهش جمعیت کیفری؛ بعنوان یک سیاست تحولی در دستگاه قضا، می تواند در بهبود وضعیت زندان ها و کاهش آسیب ها مؤثر واقع شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، عبدالمجید کشوری در راستای بررسی وضعیت زندان های خرم آباد و الیگودرز با دادستان های این دو شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
 
مدیرکل زندان های لرستان با تقدیر از مجموعه اقدامات دستگاه قضا در حوزه ی کاهش جمعیت کیفری، این روند را در بهبود وضعیت زندان ها بسیار اثر گذار ارزیابی کرد.
 
کشوری با اشاره به شیوه های کاهش تراکم زندان ها اظهار داشت: مراجع قضایی با توجه به حوزه های اختیاری خود می توانند از طرق مختلف نظیر اعمال مجازات های جایگزین، پابند الکترونیک، اعطاء مرخصی و نظایر آنها ما را در بهبود وضعیت زندان ها یاری کنند.
 
وی افزود: اجرای مطلوب فرآیند اصلاح و تربیت رابطه ی مستقیمی با کاهش جمعیت زندان ها دارد لذا می توان امیدوار بود که بازگشت شرافتمندانه ی زندانی به آغوش جامعه با اجرای دقیق این اولویت تحقق یابد.
مدیرکل زندان های لرستان همچنین زندان الیگودرز را مهمترین پروژه ی زندان های استان برشمرد و تصریح کرد: در خصوص کاهش تراکم جمعیت زندان الیگودرز و نیز ارائه خدمات مطلوب تر به زندانیان با تدابیر اتخاذ شده شاهد وضعیت مطلوب تری در آن خواهیم بود.
 
داریوش شاهون وند گفت: در راستای ارتقای امنیت زندان الیگودرز و بهبود وضعیت این زندان تصمیمات خوبی اتخاذ شده است.
 
وی افزود: همه ی اقداماتی که در راستای کاهش جمعیت زندان الیگودرز صورت می پذیرد با هدف بهبود وضعیت این زندان و خدمات ارائه شده است تا زندانی به این امکان دست یابد در فضای بهتری مجازات خود را سپری نماید

46

کد خبر 1518480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =