کریم باقری پیشکسوت تیم ملی نبود؟

خبرورزشی نوشت:کریم باقری به عنوان مربی به کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران اضافه شد.

کریم باقری گفت دو سه روز قبل با من درباره تیم ملی حرف زدند و من هم پذیرفتم که به تیم ملی کمک کنم. این خلاصه یک مذاکره دیرهنگام و زودبازده برای حضور کریم باقری در تیم ملی بود. شهاب عزیزی خادم در این باره گفت: کریم باقری علاوه بر کارهای فنی در امور مدیریتی تیم ملی هم دخالت و ورود می‌کند. 

این یک اعتراف مستقیم به اشتباهی بود که عزیزی خادم در روز ۱۶ فروردین مرتکب شد تا زشت‌ترین عیدی را به مردم ایران و فوتبالدوستان ایرانی بدهد. روزی که رئیس فدراسیون فوتبال مجتبی خورشیدی را به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب کرد تا تمام مردم ایران برآشفته شوند. آنها باور نمی‌کردند در حالی که ۴۰۰ پیشکسوت تیم ملی حاضر به همکاری با تیم ملی هستند، فردی سرپرست تیم ملی شود که حتی یک بار هم به اردوی تیم ملی دعوت نشده است. 

رئیس فدراسیون فوتبال می‌توانست همان موقع با اصلاح اشتباهش، خورشیدی را (که لابد با او رفاقتی داشت) در گوشه‌ای دیگر و در تیمی دیگر مشغول کند؛ اما این کار را نکرد و با لجبازی اصرار به تداوم اشتباهش داشت. او در دو برنامه تلویزیونی به جای عذرخواهی از مردم ایران ترجیح داد بیشتر از قبل رودرروی مردم بایستد. عزیزی خادم برای این کار دو اشتباه توام انجام داد: ۱- از انتخاب خورشیدی (که سابقه حضور در یک تمرین تیم ملی را هم نداشت) دفاع کرد و این انتخاب را درست دانست ۲- به دروغ گفت که پیشکسوتان تیم ملی نپذیرفتند سرپرست تیم ملی شوند. آن هنگام بود که حسین فرکی در مصاحبه‌ای با صراحت گفت که با مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در این باره صحبت کرده و پذیرفته بود به تیم ملی کمک کند. مدیری که البته به دلیل اصرار رئیس فدراسیون بر یک تصمیم کاملا اشتباه، از سمتش استعفا کرد. 

حالا چه شد؟‌

حالا کریم باقری به عنوان کمک اسکوچیچ و البته سرپرست تیم ملی انتخاب شد. عزیزی خادم بعد از این همه لجاجت و اصرار به اشتباه، رویش نشد بگوید انتخاب اولش وجاهت لازم برای سرپرستی تیم ملی را نداشت و حالا کریم باقری را با همین مسئولیت به تیم ملی آورده. 

به سوال ما جواب بدهید آقای رئیس

 نمی‌شد همان روز اول که دیدید تمام مردم ایران با این انتخاب شما مشکل دارند، این حکم را به احترام مردم ایران بشکنید و انتخابی درست‌تر انجام دهید؟ شما که مدام برای حمله به مهدی تاج می‌گفتید کنار مردم ایران ماندن را به عکس یادگاری ترجیح می‌دهید. وقتی دیدید مردم از این تصمیم شما دلشکسته، ناراحت و حتی عصبانی شده‌اند، چرا  به مردم احترام نگذاشتید؟ فقط می‌خواستید سبو را بشکنید و پیمانه را بر زمین بریزید؟ فقط می‌خواستید اعتماد مردم را از فدراسیون جدید سلب کنید؟‌ نمی‌توانستید کریم باقری را همان ۱۶ فروردین انتخاب کنید؟ راستی! شما که گفتید پیشکسوتان تیم ملی نپذیرفتند به تیم ملی بیایند. کریم باقری پیشکسوت تیم ملی نبود؟ مشخص نیست با چه افرادی مشورت می‌کنید اما راه به شما نشان نمی‌دهند.

254 251

کد خبر 1519193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =