تصویربرداری از گله خرس‌های وحشی در پاسارگاد

مهر نوشت: رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاسارگاد از مشاهده سه قلاده خرس قهوه ای در زیست گاه حیات وحش این منطقه خبر داد.

علی اکبر کشاورز، گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و دوستداران طبیعت این شهرستان با مشاهده سه قلاده خرس قهوه‌ای، از آنها تصویر برداری نامحسوس کردند.

وی افزود: ارتفاعات پاسارگاد یکی از زیست گاه‌های حیات وحش به ویژه خرس قهوه‌ای است و این خرس‌ها به دلیل کمبود منابع آبی و غذایی در ارتفاعات، به پایین دست و باغات و مزارع کوهپایه منطقه شکار ممنوع کوه خرسی می آیند.

کشاورز گفت: خرس‌های قهوه‌ای با ورود به کوهپایه‌ها برای تغذیه به باغ‌ها و محصولات کشاورزی خسارت می‌زنند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاسارگاد افزود: سازمان حفاظت محیط زیست برای جلوگیری از شکار این گونه با ارزش و کاهش تعارضات، به کشاورزان خسارت پرداخت می‌کند تا کشاورزان از شکار آنها خودداری کنند.

طبیعت شهرستان پاسارگاد یکی از زیستگاه‌های اصلی خرس قهوه‌ای در ایران است. خرس قهوه‌ای پستانداری از راسته گوشتخواران بزرگ جثه است که وزن آن از ۹۰ تا ۴۰۰ کیلو هم می‌رسد و با توجه به اینکه بسیاری از مناطق منقرض شده است، اما همچنان در بخش‌های گسترده‌ای در ایران پراکنده‌اند.

خرس قهوه‌ای در حالت عادی در شب فعالیت می‌کند. در تابستان بیش از ۱۸۰ کیلوگرم چربی ذخیره می‌کند که باعث می‌شود در طول زمستان که خیلی سست است، مقاومت لازم را داشته باشد با این این وجود آن‌ها زمستان‌خواب نیستند و به آسانی بیدار می‌شوند.

231

کد خبر 1519373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =