افزایش ظرفیت پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت در سال ۱۴۰۰

رئیس کانون وکلای دادگستری استان همدان گفت: ظرفیت پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت در سال ۱۴۰۰، افزایش ۴۰ درصدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ دکتر سعید آئینه‌وند در گفتگو با خبرآنلاین با اعلام مطلب فوق افزود: بر اساس تبصره یک ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه پروانه وکالت، هر سال کمیسیونی متشکل از رئیس کل دادگستری استان، رئیس دادگاه انقلاب و رئیس کانون وکلای دادگستری برای تعیین ظرفیت پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت برگزار می‌شود.

وی گفت: بر اساس صحبت‌های انجام شده در این جلسه مقرر شد، ظرفیت پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت سال ۱۴۰۰ با ۴۰ درصد رشد از ۵۰ نفر به ۷۰ نفر افزایش یابد.

آئینه‌وند خاطرنشان کرد: آزمون معوقه سال ۹۹ با ظرفیت پذیرش ۵۰ نفر قرار است در مردادماه برگزار شود و آزمون وکالت سال ۱۴۰۰ نیز با ظرفیت ۷۰ نفر طبق روال سال‌های قبل در اواخر آبان‌ماه و یا اوایل آذرماه برگزار می‌شود.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان همدان یادآور شد: ۳۰ درصد از ظرفیت پذیرفته شدگان متعلق به سهمیه ایثارگران و ۷۰ درصد مابقی برای داوطلبان با سهمیه آزاد است.

لازم به ذکر است، آزمون وکالت سال ۹۹ که قرار بود در آذرماه همان سال برگزار شود به علت همه گیری کرونا چندین بار به تعویق افتاد و در نهایت برگزاری آن به سال ۱۴۰۰ موکول شد.

48

کد خبر 1520655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =