ادامه مهار آتش در پالایشگاه تهران/ برخی آتش‌نشان‌ها دچار دودگرفتگی شدند

ایرنا نوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: عملیات مهار آتش‌سوزی پس از ۲۰ ساعت تلاش همچنان ادامه دارد.

سید جلال ملکی عصر پنجشنبه در این باره گفت: در پی حادثه روز گذشته در پالایشگاه جنوب تهران، در نهایت ١٠ ایستگاه از سازمان آتش نشانی تهران به همراه چندین دستگاه خودروهای پشتیبانی از جمله خودرو بالابر، دستگاه تنفسی و تانکر آب  در محل حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه مجموع خودروهایی که در این حادثه استفاده شد حدود ۶٠ دستگاه بوده است، خاطرنشان کرد: حدود ١٨٠ آتش نشانان تا به حال در حال عملیات بوده‌اند که آتش نشانی شرکت نفت نیز در محل حضور دارد همچنین همکاران ناجا، راهور، بحران، اورژانس و نیروهای امدادی نیز در محل حضور دارند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه عملیات بدون وقفه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در ابتدا اعلام شد که یکی از مخازن دچار حریق شده اما ظاهرا به بخشی از مخزن دیگر نیز سرایت کرده و حجم زیادی از شعله ها به آسمان می رفت.

به گفته وی، تاکنون مورد تلفات جانی نداشتیم که در این حادثه برخی از همکاران دچار ضعف و بی حالی و دود گرفتگی شدند اما مصدوم حاصل از سوختگی نداشتیم.

ملکی با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از آتش  خاموش شده است، اظهار داشت: یکی از مخازن هنوز شعله دارد که طبیعی است چرا که حریق مایعات نفتی حرارت زیادی به خود می گیرد و سخت خاموش می شود.

وی یادآور شد: بقیه مخازن در حال سرد شدن است و نگرانی بابت سرایت آتش به سایر مخازن تا حدی زیادی از بین رفته تنها همین یک مخزن هنوز شعله دارد که آتش نشانان عملیات خود را ادامه می دهند.

به گفته آرمانفر مدیرعامل پالایشگاه تهران،   ۲ مخزن ۲۰ و ۲۴ هزار بشکه ای این پالایشگاه دچار آتش سوزی شده که در مخزن ۲۰ هزار بشکه ای ۶ هزار و در مخزن ۲۴ هزار حدود ۱۸ هزار بشکه فرآورده نفتی وجود داشته است.

شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت پالایش ۲۵۰ هزار بشکه در روز در حدود ۱۷ تا ۲۰ درصد انرژی کشور را تولید می کند، این پالایشگاه سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و اینک مشتمل بر ۲ پالایشگاه جنوبی و شمالی است.

ساعت ۱۹ و ۱۸ دقیقه عصر روز، چهارشنبه (۱۲ خردادماه) حادثه آتش‌سوزی وسیعی به دلیل نشتی یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران رخ داد که گروه‌های امدادی و آتش‌نشانی به‌منظور مهار و خاموش کردن آتش به‌سرعت وارد عمل شدند.

47231

کد خبر 1521754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =