۱۷ نفر
۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
نمرات ثلث اول نامزدهای انتخابات بعد از مناظره اول

نمره دادن به ٧ نامزد انتخابات بعد از مناظره اول آن هم توسط یک معلم دانشگاه کار سخت و شجاعانه ای است.

٧ کاندید آن هم کسانی که بدون کاندید ریاست جمهوری بودن همین الان صاحب منصب، پست و مقام هستند و یکی از آن هم تا چند هفته دیگر قرار است ریس جمهور کشور شود. البته شجاعت در این مواقع در مقابل این ابر قدرت ها زیاد هم تاثیری ندارد، خداوند هم باید کمک کند ! شاید باید کمی عاشق و فارغ باشی آن هم عاشق ایران همیشه جاویدن، ای وطن حب الوطن سرمایه و ایمان ماست (از مرحوم پدرم  در اشاره به عبارت معروف «حب الوطن من الایمان» منقول از پیامبر اکرم ص)

ما متعلق به دورانی هستیم که نمرات نهایی ما در مکتب و مدرسه حاصل تلاش ما در سه ثلث به حساب می امد نه مثل حالا در دو ترم، لذا اگر در تیتر مرقومه کلمه ثلث اول را اوردم، منشا ان از همان دوران است که به مناظره اول نسبت دادم !

با یک نگاه کاملا معلمی به دور از تعصبات شخصی که در سیاست عملا نداشته و ندارم چون معلمی و مهندسی را با هیچ چیز دیگری حاضر به تعویض نیستم ! و تنها به عنوان یک ناظر مناظره اول،  نمره همه عزیزان را از بیست بین پنج تا یک آن هم برای شرکت در مناظره می دهم.
انتظار من از ریس جمهور آینده کشورم خیلی بالاتر بود؟ کم و بیش یکی دو نفر از کاندید های محترم سعی کردند ولی عزیزان باید بدانند شخص ریس جمهور آینده ایران اسلامی، ریس عالی کشوری خواهد بود با ٧٠٠٠ سال تاریخ شاید هم بیشتر ! به تازگی اسکلت نوزادی در بهشهر با قدمت ١٣،٠٠٠ سال اگر اشتباه نکنم کشف شد!

خب من شهامت خودم را نشان دادم، ولی نمره تک تک عزیزان را در این یادداشت به دلیل نگرانی از اثر گذاری منفی روی افراد یا ترس نیاوردم. نمرات نزد من محفوظ است ! در ضمن فکر کردم اگر یکی از این کاندیدهای محترم بعدا در هر سمتی به خصوص ریاست جمهوری روزی به من زنگ بزنند و نسبت به نمره مردودی زیر ٥ خود در این یادداشت شکایت کنند؟ از روند معلمی خود با صدای لرزان عرض کنم چون در شما توان بالاتری و جذبه مقتدری می دیدم در مناظره اول به عمد به شما این نمره را دادم تا شما خود را به این صورت شکوفا و نشان دهید و ریس مملکت شوید! 
فکر می کنم این ترفند تا ثلث ما قبل آخر کارایی داشته باشد و تا آن موقع خدا کریم است، اگر قرار شد باز نمره بدهم حتما با اساتید و معلمان پیشکسوت برای پیدا کردن عذری مشورت می کنم !

در پناه خداوند جل شانه باشید و حقیقتا شکوفا و حرف جدید بزنید، با این روند بعد از آخرین ثلث ناچارا باید بازنشسته شوم !؟

* استاد نمونه کشور در مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران و بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران

کد خبر 1522478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =