۸۰۰ متر تا افتتاح تونل انتقال آب از سد کانی‌سیب به دریاچه ارومیه

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار آذربایجان‌غربی از آخرین روند احداث تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بازدید کردند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، در این بازدید که با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و ادارات مرتبط با احیای دریاچه انجام شد، آخرین اقدامات در راستای احداث کامل تونل انتقال آب رودخانه زاب پیرانشهر به دریاچه ارومیه بررسی شد.

۸۰۰ متر تا افتتاح تونل انتقال آب از سد کانی‌سیب به دریاچه ارومیه

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با مثبت ارزیابی کردن روند احداث  این تونل گفت: افتتاح این پروژه و انتقال آب به دریاچه ارومیه در احیای دوباره این دریاچه بسیار مهم و اثرگذار است.
وی گفت: با توجه به افزایش هزینه ها و استهلاک تجهیزات، ۴۵۰میلیارد تومان دیگر به این طرح تزریق خواهد شد و مجریان طرح نیز برای افتتاح طرح تا پایان تیر ماه امسال قول مساعد دادند.
معاون رئیس جمهور افزود: درحال حاضر از  مجموع ۳۶ کیلومتر تونل انتقال آب نزدیک به ۸۰۰ متر(طول تونل) باقی مانده که به دلیل بالا بودن حجم زهکشی پیشرفت کار در این مسیر باقی مانده با روند منطقی به پیش می رود.
نوبخت گفت: با افتتاح این تونل سالانه نزدیک به ۶۵۰میلیون مترمکعب آب روانه دریاچه ارومیه خواهد شد.

46

کد خبر 1523879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =