پیشنهاد پرداخت پاداش کرونا به کادر درمان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از ارسال پیشنهاد پرداخت پاداش ایام کرونا به کارکنان مراکز درمانی درگیر کرونا تا معادل ۱۰۰ درصد یک ماه حقوق، به هیات مدیره این سازمان برای اخذ مصوبه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی نظام پرداخت به کارکنان سازمان تأمین اجتماعی افزود: رویه پرداخت اضافه کار و مزایای انگیزشی در خصوص همکاران بخش درمان مادامی که مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی پذیرای بیماران کرونا هستند، ادامه می‌یابد.

وی همچنین از ابلاغ بخشنامه شیوه محاسبه و کسر هفت درصد حق بیمه سهم همکاران متقاضی بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.

سالاری با تشریح اقدامات و پیگیری های صورت گرفته در راستای جبران تلاش‌ها و زحمات کارکنان سازمان تامین اجتماعی به‌ویژه حوزه درمان در دوران پاندمی کرونا، اظهار داشت: با ابلاغ این بخشنامه، بابت سنوات سخت و زیان آور پرستاران در حین بازنشستگی، ۲۰ درصد حق بیمه پنجساله بر عهده سازمان و فقط هفت درصد کسورات بر عهده خود آنان خواهد بود که به موجب این بخشنامه سهم کارمند از محل پاداش پایان خدمت و طی ۲۴ ماه کسر از مستمری بازنشستگی قابل تادیه خواهد بود.

سالاری همچنین از ابلاغ دستورالعمل جدید محاسبه و پرداخت پرکیس به پزشکان از دی سال 99 خبر داد و افزود: علاوه بر این، با ابلاغ دستور اداری جبران کاهش غیرارادی عملکرد پرکیس پزشکان در ایام کرونا، جبران کاهش عملکرد پزشکان مشمول از اول تیر ۱۳۹۹ به بعد، محاسبه و پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از ارسال پیشنهادی به هیات مدیره برای پرداخت معوقه فوق‌العاده‌های سختی کار و نوبت کاری خبر داد و افزود؛ احتمالا ظرف هفته آینده هر دو موضوع به تصویب هیات مدیره خواهد رسید که به محض ابلاغ مصوبه، مراتب برای اجرا به استانها ابلاغ خواهد شد.

سالاری همچنین با اشاره به درخواست از سازمان اداری و استخدامی کشور در رابطه با مجوز افزایش فوق العاده ویژه کارکنان متناسب با شرایط رسته های مختلف شغلی، با قدردانی از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رییس هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، خاطرنشان کرد: به محض اخذ مجوز شورای حقوق و دستمزد و ابلاغ پاسخ این مرجع، اقدامات لازم در سازمان تامین اجتماعی بلافاصله انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اصلاح و تصویب شاخص های ارزیابی در محاسبه مزایای انگیزشی در کمیته اصلی مزایای انگیزشی سازمان، از بازبینی و اصلاح سقف پرداخت مزایای انگیزشی به کارکنان به منظور رعایت عدالت در پرداخت‌ها، خبر داد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین از شفاف سازی در خصوص نحوه محاسبه ساعت کارکرد و اضافه کار کارکنان در معرض خطر اشعه در مراکز درمانی و ابلاغ مکاتبات مرتبط برای اجرا به استانها خبر داد.

سالاری تأکید کرد: صدور احکام کارگزینی مربوط به افزایش حقوق سال ۱۴۰۰ کارکنان شاغل در سازمان تامین اجتماعی انجام و پرداخت حقوق خرداد همکاران نیز بر اساس احکام صادره جدید صورت می گیرد و معوقات مربوط به احکام سال ۱۴۰۰ نیز در آینده نزدیک پرداخت می‌شود.

4747

کد خبر 1523973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =