ربیعی: تیم ملی برترین خط حمله ۱۰سال اخیر را دارد/ برای قهرمانی در لیگ برتر برنامه دارم

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: تیم ملی الان غنی است و آتشین‌ترین خط حمله یک دهه اخیر را دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد ربیعی پس از تساوی مس رفسنجان مقابل سپاهان در دیدار دوستانه، اظهار داشت: چند هفته گذشته متاسفانه باخت بدی در اصفهان داشتیم. امروز بازی بدی نبود، موقعیت‌هایی داشتیم که آن‌ها را گل نکردیم. در مجموعه بازی دوستانه امروز برای هر دو تیم مفید بود.

سرمربی مس رفسنجان در مورد اینکه نتایج کسب شده باعث شد این تیم تحت فشار قرار بگیرد، گفت: من کارم را انجام می‌دهم. این مسائل در کار ما طبیعی است. مهم این است که با مدیریت باشگاه اهدافی را تدوین کردیم. در این اهداف پست و بلندی وجود دارد. سال گذشته با ۶۷ امتیاز و سه هفته زودتر تیم را به لیگ برتر آوردم.

وی افزود: با احترام به تمام مربیان و بازیکنان، امسال در لیگ یک با توجه به اینکه جلوی بازیکنان خارجی گرفته شد و بازیکنان زیادی به لیگ برتر آمدند، سطح کیفی پایین‌تر از سال‌های قبل است. برنامه سه ساله صعود را یکساله انجام دادیم. الان هم برنامه ما ماندن در لیگ برتر است.

ربیعی گفت: کار ما ریتمی دارد. در اسفند تصمیم گرفتم دو سال دیگر با این مجموعه همکاری کنم. امسال به دنبال تثبیت هستیم تا سال بعد فرایند بهتری داشته باشیم. همه تیم‌هایی که از لیگ یک به لیگ‌ برتر می‌آیند قطعا آزمون و خطا دارند. عده‌ای دوست دارند روی مجموعه ما فشار ایجاد کنند. قصد و نیتشان خارج از فوتبال است. فراتر از انتظار بودیم و خیلی مواقع پدیده مسابقات هم شدیم.

سرمربی مس رفسنجان افزود: آلومینیوم اراک هم تیم بسیار خوبی است. فنداسیون همین بازیکنان را که می‌بینید بازی می‌کنند من دو سال پیش در اراک گذاشتم. از این بابت که آنجا ردپای خوبی دارم خوشحالم. در کنار کارهای خوبی که کمالوند، فکری، خطیبی و منصوریان در ان مجموعه انجام دادند. ما مربیان سعی می‌کنیم در هرجا رد پای خوبی به جا بگذاریم. ماموریتم را در مس رفسنجان تمام و کمال انجام دادم. یک قسمت مانده و آن هم ایجاد ثبات است که قطعا آن را انجام می‌دهم.

ربیعی در مورد بازی‌های تیم‌ملی و برد مقابل بحرین عنوان کرد: پیروزی بسیار غرور آفرین مقابل بحرین را تبریک می‌گویم. ما را بسیار امیدوار و خوشنود کرد. در نیمه اول مقداری آشفتگی داشتیم اما با تغییرات درست ریتم بسیار خوبی پیدا کردیم. این تیم ملی آتشین‌ ترین خط حمله یک دهه اخیر را دارد. جنس خط حمله جور است و اگر درست تغدیه شوند با خلاقیت بالایی که دارند و با درایت کادرفنی قطعا به مرحله بعدی می‌رویم.

وی در مورد اینکه در بازی با کامبوج ممکن است از تمام بازیکنان روی نیمکت استفاده شود، گفت: این کار درستی است. چون بازیکنان اصلی برای بازی با عراق ریکاوری درستی خواهند داشت. با زحمات‌ مربیان پایه و باشگاهی الان تیم‌ ملی غنی داریم. ان‌شاالله اتفاق بد دور رفت که کام همه را تلخ کرد، در این دو بازی اخیر جبران شود و به دور بعد مرحله مقدماتی برسیم. اگر تدبیرات لازم انجام شود، با این سبکی که بازی می‌کنیم، احتمال پیروزی مقابل عراق زیاد است.

ربیعی در خصوص اینکه در تمام لیگ‌های پایین‌تر به قهرمانی رسیده و آیا این اتفاق در لیگ برتر هم رخ می‌دهد، اظهار داشت: قطعا این را برای خودم برنامه ریزی کرده‌ام. خوشحالم در مسیر مربیگری پله‌ها را چندتا یکی نرفتم. تا از لیگ سه بالا نیامدم، به لیگ دو نرفتم. از لیگ دو، ۲تیم را به لیگ یک‌ بردم و از این لیگ هم تا تیمی را بالا نیاوردم، به لیگ برتر نرفتم.

وی تصریح کرد: روند کاری خودم و این شکل را دوست دارم. آنالیزوری و دستیاری کردم، بعدا سرمربی شدم. از این بابت خوشحالم و قطع به یقین برنامه قهرمانی در لیگ برتر را دارم ولی نمی‌دانم با چه تیمی، نوع سبک تهاجمی دارم که مواقعی هم کار دست ما می‌دهد. اصول و سبکم را عوض نمی‌کنم و سعی می‌کنم روی فلسفه‌ام باقی بمانم.

258 41

کد خبر 1524027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =