واکنش حدادعادل به ادعاها درباره مدرک تحصیلی ابراهیم رئیسی

فارس نوشت: رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: رقبای رئیسی با مظلوم‌نمایی می‌خواهند از دولت و رئیس‌جمهور اعلام برائت کنند.

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در همایش زاگرس‌نشینان ساکن تهران حامی  رئیسی که روز پنجشنبه (۲۰ خرداد) به همت ستاد حامیان رئیسی برگزار شد گفت: قوم لر، کرد، بختیاری، لک و دیگر اقوام متعلق به این منطقه ایرانیان اصیل هستند، منطقۀ زاگرس از دیرباز بستر پدیدآمدن تمدن کهن ایرانی بوده است؛ در دوران اسلامی هم این منطقه همواره با غیرت از اسلام دفاع کرده است، از ۶۰ سال پیش که امام پرچم انقلاب را در دست گرفت یاران وفاداری از لرستان داشت. حضور فرزندان شما در جبهه‌های جنگ و همۀ صحنه‌های دفاع از انقلاب و حضور درخشان و افتخارآمیز بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروز هم یکی از عرصه‌های مهم و سرنوشت‌ساز کشور را در پیش داریم و چند روز دیگر باید برای انتخابات ریاست‌جمهوری پای صندوق‌های رأی حاضر شویم که البته در تهران همراه با انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات مجلس خبرگان، میان‌دوره‌ای مجلس و انتخابات شورای شهر نیز برگزار می‌شود.

حدادعادل افزود: یک بار دیگر به برکت انقلاب اسلامی مجالی برای تحقق اراده ملت ایران پدید آمده که همه ما باید شکر این نعمت را به جا بیاوریم و از این آزادی جهت تعیین سرنوشت استفاده کنیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در دوره هشت ساله گذشته ملت ایران دشواری‌های زیادی را تحمل کرد که عمده این دشواری‌ها مشکلات اقتصادی و معیشتی بود. دشمن اصلی انقلاب یعنی آمریکا و اذناب اروپایی و رژیم صهیونیستی و بعضی از نوکران منطقه‌ای آمریکا که انقلاب اسلامی را خار چشم خود می‌دانند در این ۴۲ سال از هیچ توطئه‌ای برای لطمه زدن به انقلاب کوتاهی نکردند.

حدادعادل گفت: آخرین برنامه آن‌ها این بوده که با تحریم گلوی مردم ایران را بفشارند و این ملت را از نظر معیشت آنچنان در سختی بگذارند تا ملتی که همواره پشتیبان انقلاب بوده در مقابل انقلاب قرار بگیرد؛ اما هوشیاری و ایمان مردم و رهبری معظم انقلاب سبب شده که مردم راه خودشان را گم نکنند.

وی افزود: مردم مشکلات زیادی داشته‌اند اما آنچه خواست دشمن بود در کشور ما اتفاق نیفتاد و ان‌شاءالله در این انتخابات مردم به آمریکا و پادوهای داخلی آمریکا پاسخ دندان شکن خواهند داد.

حدادعادل خاطرنشان کرد: ما تأثیر تحریم را بر مشکلات اقتصادی کتمان نمی‌کنیم ولی اگر بگوییم همه مشکلات به تحریم مربوط می‌شود حرف درستی نزده‌ایم. قطعاً سوءمدیریت و فساد در تشدید آثار تحریم اقتصادی بسیار مؤثر بوده است و مردم می‌فهمند که تحریم کار دشمن است، اما از دولت انتظار دارند که با مدیریت صحیح فشار تحریم را به نحوی برابر بر دوش همه بگذارند؛ نه اینکه بر اثر سوءمدیریت و تورم، طبقه‌ای به ثروت‌های بادآورده برسند و در طرف مقابل سفره بسیاری از مردم روزبه‌روزکوچکتر شود و کارمندان هر روز صبح که جهت خرید مایحتاج روزانه خود مراجعه می‌کنند با افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها مواجه شوند، مردم این مسایل را نتیجه سوءمدیریت می‌دانند.

وی بیان کرد: عموم ملت ایران در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ خواهان تغییر و تحول‌اند، مردم از دولت فعلی راضی نیستند و نمی‌خواهند دولتی بر سر کار بیاید که سیاست‌های دولت فعلی را ادامه دهد و تداوم دولت فعلی باشد، مردم اراده کرده‌اند دولت دیگری بر سر کار بیاورند، روز نویی را آغاز کنند ... فلک را سقف بشکافند و طرحی نو دراندازند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: به حافظه خود رجوع کنید و تأثیر سوءمدیریت در تنظیم بازار را در این سال‌ها به یاد بیاورید. حرف‌های ضدونقیض پشت سر هم مدیران دستگاه‌های گوناگون را به یاد بیاورید؛ که روزی یک سخن گفتند و فردای همان روز سخنی دیگر. مردم از کارهای مسئولان دولت فعلی حیرت‌زده شده‌اند اگر دولتمردان به مردم می‌گفتند «نمی‌توانیم» بهتر از این بود که هر روز وعده‌ای بدهند ولی در عمل خلاف آن را ببینند، سیاست‌های غلط در تخصیص ارز باعث شد مقدار زیادی ارز از کشور خارج شود. آیا دلیل مشکلات چیزی جز سوءمدیریت و فساد است؟ دولت در جلوگیری از قاچاق چه میزان موفق بوده است؟ اگر شرایط کولبران و سوخت‌بران مدیریت می‌شد این امکان وجود داشت که برای همان عزیزان معیشت آبرومندانه تامین شود.

واکنش حدادعادل به ادعاها درباره مدرک تحصیلی ابراهیم رئیسی

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ۵ نفر از نامزدهای فعلی ریاست‌جمهوری متعلق به جبهه انقلاب هستند و به همه آنها احترام میگذارم اما در میان این نامزدها رئیسی بیش از دیگران مورد علاقه و توجه مردم قرار گرفته‌اند، حضور رئیسی در اهواز با وجود محدودیت‌های کرونایی با حضور پرشور مردم همراه شد که نشان‌دهندۀ اقبال مردم به ایشان است.

وی افزود: همۀ نامزدها مورد احترام هستند ولی انتخاب شما و تشکیل ستاد حامیان رئیسی «سحر» کاملا قابل درک است؛ چرا که رئیسی در این چند سال امتحان خود را پس داده‌اند و مردم به ایشان اعتماد کرده‌اند. علاوه بر سوابق طولانی در مسئولیت‌های مختلف به‌ویژه در سازمان بازرسی کل کشور، دستگاه بزرگ و مهمی همچون آستان قدس رضوی را اداره کردند و تجربه اجرایی جدیدی به تجربیات قبلی خود افزودند؛ رئیسی در این ۳ سالی که عهده‌دار مسئولیت قوه قضائیه شدند تاکنون توانایی و بینش خود را در اداره این قوه هم نشان دادند و از همه مهم‌تر عزم قاطع خودشان را برای مبارزه با فساد به اثبات رساندند.

حدادعادل اظهار داشت: مردم می‌گویند اگر توانایی کنترل تحریم در اختیار ما نیست، مبارزه با فساد که ارتباطی با سایر کشور ها ندارد و توسط خود ما باید انجام شود پس چرا کاری صورت نمی‌گیرد؟ نباید فساد بر تحریم اضافه شود، هم دشمن ما را تحریم کند و هم عده‌ای در داخل با فساد نمک بر زخم ما بپاشند. رئیسی نشان داده که بی‌ملاحظه و واهمه از دانه درشت‌ها، آنها را به پای میز محاکمه کشانده و مردم را نسبت به انقلاب و آینده امیدوار کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: رئیسی بیشترین ظرفیت را در ایجاد اجماع میان سلیقه‌های مختلف نیروهای انقلاب دارد و هیچکدام از نامزدها به اندازه ایشان مورد قبول طیف گستردۀ نیروهای انقلاب نیستند، ایشان می‌توانند یک دولت با مدیریت جهادی متشکل از همه نیروهای انقلابی و جهادی تشکیل دهند.

حدادعادل گفت: کشوری را که دشمنان زیادی دارد نمی‌توان با «مدیریت اتوکشیده» اداره کرد بلکه باید آن را به شیوه جبهه‌های جنگ اداره کرد؛ رئیسی می‌تواند کشور را با مدیریت جهادی اداره کند. پاکدستی، متانت، اخلاق و مهمتر از همه صداقت ایشان باعث شده که مورد قبول عموم مردم باشند و ان شاءلله با پیروزی در روز ۲۸ خرداد سکان هدایت دولت به دست این مرد محترم خدمتگذار سپرده خواهد شد.

وی ضمن انتقاد از رفتار رقبای انتخاباتی آیت‌الله رئیسی افزود: در این دو مناظره رقبای انتخاباتی ایشان بنا را بر توهین به آیت‌الله رئیسی و تحقیر نامزدهای جریان انقلاب گذاشتند؛ اینکه بگویند کسی با شش کلاس سواد ابتدائی می‌خواهد کشور را اداره کند یک توهین آشکار است که سالها بود چنین توهینی از زبان کسی نشنیده بودیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ادامه داد: بقیه را تحقیر می‌کنند و می‌گویند با سایر نامزدها صحبت نمی‌کنیم و طوری وانمود می‌کنند که گوئی مهندسی شده تا شخص خاصی پیروز انتخابات شود، آنها با این کار به انتخاب و علاقه و اشتیاق مردم و طرفداران ایشان توهین می‌کنند؛ آنها اقبال مردمی به رئیسی را نادیده می‌گیرند و می‌خواهند القا کنند که مساله چیز دیگری است.

حدادعادل افزود: آنها خودشان را متخصص حل مشکلات می‌دانند و به دنبال بی‌سواد نشان دادن بقیه هستند؛ سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است: شما که قدرت در اختیار داشتید چرا مشکلات را حل نکردید؟ رقبای رئیسی میخواهند خودشان را مظلوم نشان دهند و سعی می‌کنند از دولت، رئیس‌جمهور و آنچه در این ۸ سال اتفاق افتاده اعلام برائت کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بنده به این آقایان توصیه می‌کنم و می‌گویم مطمئن باشید بداخلاقی شما را به جایی نمی‌رساند؛ توهین کردن به دیگران حتی اگر باعث شود که در انتخابات پیروز شوید «که نمیشوید» هم شما را موفق نمی‌کند. به ۴ سال پیش نگاه کنید و نتیجه اهانت‌ها، تهمت‌ها و دروغ‌پردازی‌ها را ببینید، مردم از بی‌اخلاقی منزجر می‌شوند و شما هم با بی‌اخلاقی موفق نمی‌شوید. امروز روزی است که همه ملت ایران باید دست‌به‌دست هم بدهند و شکرانه آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی را به جا بیاورند و به یک عنصر لایق، صادق و خدمتگذار برای خدمت به کشور رای بدهند.

وی اظهار داشت: دشمن به ۲ منظور چشم به انتخابات دوخته است: اول اینکه عنصری انقلابی انتخاب نشود و دوم اینکه مشارکت پایین باشد و برای هرکدام از این نتایج برنامه دارد، باید به همان اندازه که به مشارکت بالا توجه می‌شود انتخاب درست هم مد نظر قرار بگیرد و بالعکس.

حدادعادل گفت: شورای ائتلاف که حاصل تجربیات سالیان پس از انقلاب است در ابتدا تحت عنوان «جمنا» از نامزدی رئیسی در دور قبل انتخابات حمایت کرد و پس از آن توانست آزمون موفقی در انتخابات مجلس شورای اسلامی داشته باشد؛ این مجلس که متشکل از نامزدهای معرفی‌شده از سوی شورای ائتلاف هستند مجلسی انقلابی است و ما امیدواریم با انتخاب آیت‌الله رئیسی بین قوای ۳ گانه به ویژه میان دولت و مجلس هماهنگی ایجاد شود که حاصل تلاش‌های مجلس و دولت منجر به هم افزایی گردد؛ اگر چنین نشود حداقل ۴ سال دیگر شاهد کشمکش میان قوه مقننه و مجریه خواهیم بود. این انتخابات سرنوشت‌ساز است و دوستان انقلاب به مشارکت بالا و انتخاب نیروی انقلابی چشم دوخته‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مورد نامزدهای میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی نظر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و دیگر گروه‌های جبهه انقلاب «سردار محمد کوثری» است. ایشان فردی مجاهد است که امتحان خود را در جبهه‌های جنگ و مجلس پس داده‌اند و حضور ایشان را در مجلس بسیار مفید می‌دانم. در مورد انتخابات مجلس خبرگان هم نامزدهای مورد تایید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را نامزدهای خودمان می‌دانیم. در مورد شورای اسلامی شهرتهران چهارشنبه‌شب ۲۱ نامزد توسط شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی انتخاب نهایی شدند و اسامی آنها در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت.

حدادعادل گفت: به این اسامی اعتماد کنید تا بتوانیم شورای شهری خوب، مجلس خبرگانی مناسب و رئیس‌جمهوری صادق، خدمتگذار، مردمی و انقلابی برای ایرانی قوی و سربلند داشته باشیم.

گفتنی است در ابتدای مراسم «فرهاد زیویار و حسین سلوک، رئیس و دبیر ستاد «سحر» زاگرس‌نشینان ایران اسلامی» در سخنانی به ارائۀ گزارش از فعالیت‌های چندسالۀ این ستاد پرداخته و به عنوان نمایندۀ تشکل‌های حاضر در جلسه که منتخبانی از استان‌های پانزده‌گانۀ زاگرس‌نشین بودند بر اهمیت انتخاب رئیسی به عنوان کاندیدای اصلح در انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کردند.

۲۷۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1524515

برچسب‌ها