۸ نفر
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
گروه هفت درباره برجام بیانیه صادر کرد

ایرنا نوشت: سران هفت کشور صنعتی جهان روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ پایانی، از مذاکرات وین در راستای احیای برجام حمایت کردند.

در این بیانیه که یک نسخه آن در اختیار دفتر ایرنا در لندن قرار گرفت آمده است: ما از مذاکرات قابل توجه میان شرکت کنندگان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و به صورت جداگانه با ایالات متحده برای زمینه سازی بازگشت آمریکا و ایران به تعهدات برجامی حمایت می‌کنیم.

این بیانیه می‌افزاید: ما از احیای مزایای برجام درباره عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای و اطمینان از صلح آمیز بودن ماهیت برنامه اتمی ایران حمایت می‌کنیم.

اعضای گروه هفت در این بیانیه بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال سیاست فشار حداکثری علیه ایران عنوان کردند: ما متعهدیم که اطمینان حاصل کنیم ایران هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نمی‌کند. از این منظر از ایران می‌خواهیم تمام اقداماتی که شفاف‌سازی نسبت به برنامه اتمی (این کشور) را کاهش می‌دهد متوقف و به عقب بازگردانده و از همکاری کامل و به موقع با سازمان بین‌المللی انرژی اتمی اطمینان حاصل کند.

سران گروه هفت تصریح کردند که احیای برجام و در صورتی که کامل اجرا شود راه را برای پرداختن بیشتر به نگرانی‌های امنیتی و منطقه‌ای هموار می‌کند.

311311

کد خبر 1524965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بختیاری IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
  0 0
  سلام این بیانیه یعنی اینکه ایران کامل تعهدات برجامی رو انجام بده و بعدم مسئله قدرت موشکی باید حل بشه و بعد هم مسائل دیگر رو ایران باید انجام بده .شاید بعدها این گروه هفت بگن که از اقدامات ایران راضی هستند یانه .وبعد دوباره میان تحریم ها رو بیشتر میکنند .من بهشون میگم ماهمه تعهدات برجامی رو انجام دادیم .باید همه تحریم هارو بردارید وگرنه ما غنی سازی رو صد درصد خواهیم کرد شما هم هیچ غلطی نمی‌تونید بکنید. غارتگران و زورگویان فقط حرف زور میفهمند نه منطق
 • غم IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
  0 0
  سلام ودرود به این ها بگویید غلط کردن برای کشورابران ماتصمیم بگیرید ما ایران رهبر ازجان ودل داریم
 • US ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
  0 0
  در ایران کاسبان تحریم اجازه نمی دهند ، برجام احیاء گردد !
 • بیچاره IR ۲۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
  0 0
  انشاالله مردم ازاین بیچارگی رهایی یابند.
 • ابو نوری IQ ۰۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  0 0
  هرگز به آمریکا شیطان بزرگ و هم‌پیمانانش در برجام سر سوزنی اعتماد نکنید.همپیمانان آمریکا ۵+۱ شریک دزد و رفیق قافله اند. هدفشان اول بهر طریقی خلع سلاح ایران و بعد شبیخون و غارت ایران است. مثل عراق زمان حمله صدام به کویت .اول باورهایش را بریدند و دندانهایش کشیدند ( موشکهای عراق) بعد براحتی رژیم صدام را سرنگون کردند و بیش از ۲۰ سال است عراق در غم و اندوه و آوارگی است ..