پدران هم دچار افسردگی پس از زایمان می‌شوند

فارس به نقل از دیلی‌میل، نوشت: یک مطالعه جدید نشان می دهد، افسردگی پس از زایمان که یک پدیده شناخته شده در زنان است، در برخی از مردان نیز پس از تولد فرزندشان بروز می‌کند.

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، مردان نیز پس از زایمان همسران و تولد فرزندشان ممکن است دچار افسردگی شوند، گرچه اغلب زنان پس از زایمان دچار این اختلال می‌شوند.

براساس بررسی‌های صورت گرفته، سلامت روحی و روانی مردان پس از تولد فرزند در معرض خطر قرار می‌گیرد و پدران نیز به اضطراب و نگرانی مبتلا می‌شوند. 

داده‌های به دست آمده بیانگر آن بود، ۱۷ درصد از مردان پس از تولد فرزند دچار افسردگی می‌شوند، در حالی‌که این رقم برای زنان حدود ۳۳ درصد است.

محققان همچنین دریافتند، در حالی که میزان افسردگی زنان پس از تولد فرزند روند نزولی پیدا می‌کند، این اتفاق در مردان رخ نمی‌دهد.اگر پدری هنگام ورود به بیمارستان از نظر افسردگی غربال شود، این بیماری می‌تواند در اوایل تشخیص داده شود.

به گفته کارشناسان، کودکانی که از والدین مبتلا به این بیماری متولد می‌شوند، احتمالاً از نقص رشد رنج می‌برند؛ براساس بررسی‌های محققان دانشگاه شیکاگو حدود یک پنجم مردان پس از تولد فرزند دچار افسردگی می‌شوند.

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1528783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =