دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های ایرانی چند نفرند؟

سازمان امور دانشجویان با انتشار آخرین دستاوردهای ویژه و برتر این سازمان اعلام کرد: تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در ایران از مرز ۵۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت علوم، تعداد دانشجویان غیرایرانی (خارجی) در دانشگاه‌های سراسر کشور از ۳۸ هزار و ۱۶۰ نفر در سال ۱۳۹۸ به ۵۷ هزار و ۶۷۵ نفر و میزان اعتبارات عمومی و اختصاصی نیز از مبلغ ۷۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۱۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۹ افزایش یافت.

سازمان امور دانشجویان در راستای تحقق دولت الکترونیک نیز اقدامات موثری انجام داده است.

نهایی و کامل شدن فرآیندهای تعریف شده در سامانه سجاد (به عنوان سامانه جامع امور دانشجویی)، کاهش مراجعان حضوری در حوزه ستاد از ۳۷ هزار و ۸۰۸ نفر در سال ۱۳۹۸ به ۱۹ هزار و ۹۷۵ نفر در سال ۱۳۹۹ و ایجاد یک نظام یکپارچه با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت امور خارجه، وزارت کشور، بانک مرکزی، بانک‌های عامل، نظام وظیفه و دانشگاه‌های سراسر کشور (دولتی و غیردولتی) از جمله دستاوردهای حوزه دانشجویی سازمان امور دانشجویان در این راستا است.

در این حوزه همچنین سرانه فضاهای ورزشی از ۲ مترمربع در سال ۱۳۹۸ به ۲.۱ مترمربع در سال ۱۳۹۹ افزایش یافت و پرداخت وام‌های دانشجویی از مبلغ ۳۴۹ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۵۲۱ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ رسید.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1530460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =