سردار اشتری: برای کاهش سرقت باید سهم سایر دستگاه‌ها مشخص شود

فارس نوشت: فرمانده ناجا با بیان اینکه مردم باید در جامعه امنیت را احساس کنند، گفت: به دنبال افزایش احساس امنیت، اعتماد به پلیس نیز ارتقاء خواهد یافت.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در جمع کارکنان پلیس آگاهی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، شهیدبهشتی  و ۷۲ تن از یارانش با بیان اینکه مسئولیت پذیری و عدالت محوری از ویژگی های بارز شهید بهشتی بود اظهارداشت: وی فردی نابغه و دارای تفکر سیستمی و تشکیلاتی بودند و در تهیه قانون اساسی نقش بسیار تاثیرگذاری داشتند.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه ما نیز باید مسئولیت پذیری و عدالت محوری را در راس  تمامی امور قرار دهیم، تصریح کرد: زمانی که مسئولیت و ماموریتی بر عهده ما قرار می گیرد باید با تمام توان از حقوق مردم دفاع و با فساد و بی عدالتی مقابله و مبارزه کنیم پس لازم است که این ویژگی مهم را مورد اهتمام قرار دهیم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ و اینکه نیروی انتظامی مسئول برگزاری انتخاباتی امن بود گفت: بحمداله این انتخابات به لطف خداوند متعال ، هدایت های داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری و مجاهدت های تمامی همکاران در سراسر کشور با امنیت و سلامت کامل برگزار شد، به طوری که مقام عظمای ولایت نیز در پیامی از برگزاری انتخابات در امنیت و سلامت از نیروی انتظامی تشکر و قدردانی کردند.

 سردار اشتری افزود: بحمداله مردم با رای قاطع فرد اصلح را انتخاب کردند؛ آیت الله سیدابراهیم رئیسی از چهره های خوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فردی با تجربه، باتقوا، ولایتمدار و به دنبال اجرای عدالت هستند، ان شاء الله ایشان به لطف و عنایت خداوند متعال تمامی مشکلات مردم را حل می کنند و با فساد نیز قاطعانه مبارزه خواهند کرد.

فرمانده ناجا در ادامه با تشکر از زحمات ماموران پلیس در اقصی نقاط کشور اظهار داشت: انصافا پلیس آگاهی، پلیسی تخصصی، حرفه ای و تاثیرگذار در امنیت و آرامش مردم بوده و ان شاء الله با اقدامات مطلوب، نتایج خوبی را در آینده در این حوزه شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی و تمامی همکاران باتجربه ای در این مجموعه برای نیروی انتظامی به عنوان سرمایه ارزشمند محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: لازم است به روزرسانی و استفاده از تجهیزات نوین در این مجموعه به کارگیری شود؛ همچنین اصلاح فرآیندها باید به عنوان یک موضوع مهم برای انجام بهتر ماموریت ها  مورد توجه قرار بگیرد و پلیس آگاهی با تسلط و اشراف کامل باید پای کار باشد؛ در واقع با اصلاح فرآیندها می توانیم بسیاری از نقاط ضعف و مشکلات  را رفع کنیم.

سردار اشتری به اهمیت و اهتمام ویژه به ارتقاء اشراف اطلاعاتی اشاره کرد و گفت: بنده معتقد هستم که بخشی از کار شما عزیزان پیش رویدادی است پس اگر بر امور مسلط باشید و تسلط بالا داشته باشید مانع وقوع بسیاری از اتفاقات خواهید شد.

فرمانده ناجا به اهمیت هوشمندسازی در پلیس آگاهی اشاره و تصریح کرد: این امر مهم در این مجموعه باید در اولویت قرار گیرد؛ اپلیکیشن هایی همچون پلیس من راه‌اندازی شده است؛ پس لازم است با هوشمند سازی پلیس آگاهی در این سامانه فعال باشد.

سردار اشتری تاکید کرد: پلیس آگاهی باید در بحث هوشمندسازی پیشتاز باشد تا ان شاء الله بتوانیم در کار مردم و خدمت رسانی مطلوب به آنها تسهیل کننده باشیم.

وی با بیان اینکه استرداد اموال باید در اولویت قرار گیرد، گفت: براساس گزارش های ارائه شده  در این رابطه اقدامات لازم صورت گرفته است اما کافی نیست، پس این امر باید با برنامه ریزی اصولی و دقیق مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، چرا که مردم باید در جامعه امنیت را احساس کنند و به دنبال افزایش احساس امنیت، اعتماد به پلیس نیز ارتقاء خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: در بحث کاهش سرقت باید سهم سایر دستگاه ها نیز مشخص شود، این امر نیازمند یک کار علمی و نقشه راه است.

سردار اشتری با اشاره به اهمیت کشف علمی جرم گفت: در این خصوص اقدامات مطلوبی انجام شده اما باید پیش از اینها کارهای جدی و حرفه ای صورت گیرد، در واقع لازم است این حوزه را تقویت کنیم و بهره مندی از تجهیزات روز را نیز در اولویت قرار دهیم.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1530782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =