ردصلاحیت گسترده دامن داوطلبان سازمان نظام پزشکی را هم گرفت

رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور در نامه ای نسبت به روند اعمال شده در رد صلاحیت های انتخابات پیش روی سازمان نظام پزشکی و بی‌توجهی به هشدارها و مذاکرات انجام شده، انتقاد و بر لزوم احقاق حقوق آحاد جامعه پزشکی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در متن نامه دکتر محمدرضا ظفرقندی خطاب به جامعه پزشکی کشور آمده است:« همانطور که استحضار دارید در آستانه انتخابات سراسری سازمان نظام پزشکی که بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین نهاد صنفی و قانونی این جامعه فرهیخته است قرار گرفته‌ایم. یقیناً برگزاری انتخاباتی سالم و جامع متضمن استحکام و اعتبار این سازمان و مقّوم انسجام جامعه خدوم پزشکی ایران خواهد بود.

متأسفانه آنچه در روند بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای محترم صورت گرفت علیرغم مکاتبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ و اظهار نگرانی اینجانب به رئیس محترم هیأت مرکزی نظارت و نیز مکاتبه و تذکر مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ اعضاء بزرگوار هیأت مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی، خطاب به ایشان و هیأت نظارت در مورد ضرورت رعایت اصول قانونی و پرهیز از اعمال سلیقه و دخالت‌های غیر موجه و جهت‌دار، نگاشته شد نهایتاً بسیاری از همکاران ارزشمند و چهره‌های سرشناس و شاخص جامعه پزشکی، تعداد قابل توجهی از اساتید محترم و رؤسای انجمن‌های علمی و افراد مورد توجه و اقبال عموم جامعه پزشکی از دایره انتخابات حذف و رد صلاحیت شدند. در مواردی حتی همکاران ارجمند که در مرحله بررسی صلاحیت‌ها در هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها مورد تأیید مرجع قانونی قرار گرفته بودند در لحظه آخر و بدون فرصت و امکان اعتراض در هیأت مرکزی نظارت با ابلاغ رد صلاحیت مواجه شدند.

یقیناً اینگونه اقدامات برنامه‌ریزی شده و بدعت‌های غیر موجه موجب تخفیف شأن و منزلت جامعه پزشکی و تضییع حقوق قانونی داوطلبین این عرصه و فرو کاستن از اعتبار انتخاباتی جامع و شامل خواهد شد.

اینجانب بر اساس وظیفه قانونی و مصرح در ماده ۲ قانون سازمان نظام پزشکی، ضمن اعتراض مجدد به روند اعمال شده و بی‌توجهی به هشدارها و مذاکرات انجام شده، بر احقاق حقوق آحاد جامعه پزشکی تأکید می‌کنم و از سوی دیگر به عنوان همراه و عضوی کوچک از جامعه بزرگ پزشکی کشور از همکاران ارجمند می‌خواهم علیرغم مشکلات و موانع مذکور، با حضور مؤثر و هوشمند خود در صحنه انتخابات و شرکت در تعیین سرنوشت صنفی و حرفه‌ای خود، این عرصه مهم را رها نکرده و برای حفظ انسجام و اعتلاء جایگاه جامعه پزشکی در تصمیم‌سازی‌ها و برنامه‌ریزی‌های صحنه خطیر و حیاتی سلامت مردم در انتخابات حاضر شده و برای انتخاب نمایندگان واقعی و اصلح که دغدغه بهبود اوضاع و شرایط را وجهه همت خود قرار خواهند داد تلاش نمائیم.»

47231

کد خبر 1532606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =