برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران در اصفهان

جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران برای نخستین بار در اصفهان برگزار می شود و به دلیل وضعیت قرمز نصف جهان نسبت به زمان اعلامی در ۲۶ تیرماه دو هفته تاخیر خواهد داشت.

یه گزارش خبرآنلاین از اصفهان، به منظور تقدیر از فعالیت ها و دستاوردهای برجسته در زمینه صنایع دستی و ارائه خدمات ویژه در شهرداری اصفهان وحوزه فعالیت معاونت صنایع دستی وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ادارات کل تابعه وزارتخانه در ۳۱ استان کشور، دانشگاه ها، خانه های خلاقیت و نوآوری، آموزشگاه ها و کارگاه های سنتی در کشور، نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی با عنوان «دست خلاق» در اصفهان برگزار می شود.

قرار بود این جشنواره در تاریخ ۲۶ تیرماه به مدت سه روز برگزار شود که به علت قرارگرفتن استان اصفهان در وضعیت قرمز با دو هفته تاخیر آغاز می شود.

نائب رئیس شورای شهر اصفهان ظهر روز سه شنبه در نشست خبری اهداف جشنواره را برشمرد و اظهار کرد: استان اصفهان متناسب با اقلیم توسعه نیافته است و توسعه صنعتی در این استان مهاجرت پذیری، خشکی زاینده رود و آلودگی هوا را در پی داشته است.

نصیر ملت گفت: اصلاح مسیر توسعه ای استان اصفهان ما را بر این واداشت تا بر توسعه گردشگری و صنعت سبز اقدام کنیم تا بتوانیم به نیازها و مطالبات شهروندان پاسخ دهیم.

نائب رئیس شورای شهر اصفهان تصریح کرد: بیشه ناژوان می تواند در مسیر گردشگری طبیعی قرار گیرد و می توان از ظرفیت مادی ها نیز در این ارتباط بهره گرفت.

وی اضافه کرد: اصفهان به عنوان دومین شهر صنایع دستی جهان و نخستین شهر صنایع دستی خلاق ظرفیت های بسیاری در زمینه توسعه صنعت سبز خواهد داشت؛ در نظر داشتیم با اصفهان ۲۰۲۰ اهدافی که در مسیر توسعه گردشگری اصفهان را دنبال کنیم که شیوع کرونا مانع از اجرای بخشی از این فعالیت ها شد.

ملت به نامگذاری چهارراه ها به نام صنایع دستی اصفهان اشاره کرد و گفت: این اقدام شورای اسلامی شهر پنجم مورد استقبال شهروندان قرار گرفت و در طرح اصفهان ۲۰۲۰ در نظر داشتیم که به برگزاری رویدادهایی در زمینه گردشگری بپردازیم.

وی اهداف جشنواره بین المللی صنایع دستی استان اصفهان در ایران را کمک به صادرات، توسعه بازار کار واشتغال زایی پایدار در سطح کشور برشمرد و گفت:برندسازی فردی و سازمانی صنایع دستی و کمک به فاکتورهای برند ملی ایران و بین الملل بخشی از اهداف این جشنواره است.

نائب رئیس شورای شهر اصفهان محورهای نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی را اعلام کرد و توضیح داد: جایزه ویژه نشان بین المللی دست خلاق، جایزه نشان همای زرین، مسابقات، همایش شهرها و روستاهای جهانی و ملی صنایع دستی، ۲۰ برنامه آموزشی در ۲۰ رشته مسابقه همای زرین، برنامه های جانبی،۸ همایش ملی وبین المللی و سمپوزیوم های صنایع دستی در محور چهارباغ عباسی است.

وی افزود: تمام هنرمندان بخش خصوصی و دانشگاه هایی که در ارتباط با صنایع دستی فعالیت می کنند، شرکت ها، موسسات و سازمانهای تولیدکننده مواداولیه لوازم صنایع دستی و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که در زمینه صنایع دستی فعالیت می کنند می توانند در دو هفته پیش رو آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به آدرس، اصفهان، خیابان ابن سینا، کوچه ۴۳، مقابل بقعه شهشهان، خانه تاریخی قزوینی ها ارسال کنند و برای اطلاعات بیشتر به سایت www.hifestival.ir مراجعه کنند.

48

کد خبر 1532663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =