بازداشت سارقان حرفه‌ای کابل برق فشار قوی

تسنیم نوشت: رئیس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر از بازداشت سارقان حین سرقت کابلهای فشار قوی برق خبر داد.

سرهنگ محمود مالمیر با اعلام خبر بازداشت سارقان کابلهای برق، در تشریح این خبر اظهار کرد: همزمان با قطعی برق و بروز مشکلات عدیده برای مردم، گزارشهایی مبنی بر سرقت کابلهای فشار قوی برق در مناطقی همچون آزادی، خلیج‌فارس، تهرانسر و جاده قدیم کرج، توسط اداره برق به کلانتری 150 تهرانسر واصل شد.

رئیس کلانتری 150 تهرانسر افزود: در پی این گزارشها و تشکیل پرونده، زمان و مکان وقوع این سرقتها، احصاء شد و تیمهای تخصصی کلانتری 150 تهرانسر برای شناسایی و بازداشت سارق یا سارقان دست به کار شدند.

وی تصریح کرد: در نهایت مأموران کلانتری 150 تهرانسر حین تجسس در مناطق استحفاظی خود، دو سارق را حین برش کابلهای فشارقوی برق مشاهده و آنها را بازداشت کردند، سارقان با قیچی و اره‌های مخصوص در حال برش کابلهای فشار قوی برق بودند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه سارقان مذکور، بیش از 100 فقره سابقه سرقت کابل برق و سایر سرقتها را در پرونده خود دارند، گفت: از این سارقان حدود 300 متر کابل برق به وزن تقریبی 600 کیلوگرم کشف شد.

مالمیر بیان کرد: سارقان با شیوه و شگرد خاصی اقدام به برش کابلهای فشار قوی برق می‌کردند تا دچار برق‌گرفتگی و مرگ نشوند.

به گفته رئیس کلانتری 150 تهرانسر، این سارقان، کابلهای زیرزمینی را پیدا کرده و سرقت می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: سارقان، هر کیلوگرم از کابلهای برق سرقتی را به به قیمت 180 هزار تومان فروخته یا اینکه پس از آتش زدن کابل، سیم مس آن را به فروش می‌رساندند.

47231

کد خبر 1532944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =