جهانگیری: امیدوارم با کمک مردم و بخش خصوصی از این مقطع عبور کنیم

ایرنا نوشت: معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر تعامل و حمایت قاطع و جدی دولت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران صنعت برق کشور، گفت: صنعت برق از مهمترین و ارزشمندترین بخش‌های صنعتی است که نقش بسزایی در توسعه کشور دارد.

 اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در نشست با مدیران نیروگاه‌های بخش خصوصی با قدردانی از زحمات و خدمات فعالان صنعت برق کشور، ‌نیروی انسانی متعهد و مجرب این حوزه را از سرمایه های کشور توصیف کرد و افزود: تولید ۶۰ درصد برق مورد نیاز کشور توسط بخش خصوصی بیانگر توان و ارزش این بخش است که باید از آن حمایت شود.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از سوی مدیران نیروگاه‌های بخش خصوصی درباره توان واحدهای تحت مدیریت و نحوه مدیریت بهتر انرژی برای عبور از اوج مصرف برق در کشور، ابراز امیدواری کرد؛ با همکاری دولت، بخش خصوصی و مردم، کشور با کمترین هزینه از این مقطع عبور کند.

جهانگیری افزود: امیدواریم با حل مشکلات ارزی و تامین منابع مالی در تابستان امسال، دغدغه های بخش خصوصی صنعت برق برطرف شود و با کمک این بخش بتوانیم ظرفیت تولید برق کشور را افزایش دهیم.

در این جلسه مدیران بخش خصوصی راهکارهای پیشنهادی خود را در خصوص نحوه افزایش توان تولید انرژی برای عبور از مقطع فعلی و نیز آینده بهتر برای صنعت برق از جمله به نحوه تأمین منابع مالی برای ساخت و تکمیل نیروگاه های نیمه تمام در دست ساخت، پرداخت مطالبات شرکت‌ها از وزارت نیرو، مدیریت روانی بازار، استفاده از امکانات ژنراتورهای دیزلی دولتی و خصوصی و رفع موانع سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر و ... ارائه کردند.

216219

کد خبر 1533069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =