اجرای طرح بهسازی کاخ مرجان کیش بعد از ۴۶ سال

آرش نیک فرجام از اجرای طرح مقاوم سازی و مرمت کاخ مرجان کیش به عنوان یکی از مجموعه آثار تاریخی این جزیره به همت شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش، آرش نیک فرجام سرپرست معاونت فنی و عمرانی این شرکت در توضیح اجرای طرح بهسازی و مقاوم سازی بنای کاخ مرجان گفت: هدف از این طرح احیا، بازسازی و مقاوم سازی سازه بتنی بنای ساختمان است که بر اثر گذشت زمان و عدم نگهداری و بهره برداری مناسب از ساختمان، دچار فرسودگی و خوردگی شدید شده است و در صورتی که بهسازی و مقاوم سازی مناسب برای آن صورت نپذیرد احتمال تخریب آن وجود دارد. لذا این امر ما را برآن داشت که مرمت، احیا و مقاوم سازی این طرح را در دستور کار شرکت قرار دهیم.

 وی افزود: جمع آوری ضایعات و لایه های بتن تخریب شده و حذف بخش ها و قسمت های نا مربوط اضافه شده به بنای اصلی که در زمانهای مختلف بهره برداری به آن افزوده شده، تقویت کل سازه با استفاده از ژاکت های بتنی و کاشت میلگرد جز مراحل اجرایی برای حفظ و مقاوم سازی و تجهیز بنا برای استفاده های پیش بینی شده در آینده می باشد.

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات تصریح کرد: این مکان از فضای بسیار مناسبی برای جذب گردشگر برخوردار است و بعد از مقاوم سازی و مرمت با کاربری فرهنگی و اقتصادی همچون موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران، کافه کتابخانه ایرانی و غیره برای ارائه خدمات به ساکنان و گردشگران به کار گرفته می شود.

گفتنی است، کاخ مرجان در سال ۱۳۵۴ ساخته شده و اهمیت آن سبک معماری خاص و برگرفته از عناصر مختلف طبیعی جزیره کیش و تلفیق آن با سازه می باشد.

46

کد خبر 1533261

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =