ایجاد کمربند حفاظتی به طول ۶ کیلومتر با استفاده از پایه های بتنی در شهرستان مهدیشهر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از اجرای کمربند حفاظتی جنگل و مرتع با نصب پایه های بتنی (بنچ مارک) در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان 'حمیدرضا عبدوس' افزود: این پروژه با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی سال ۹۹ به طول ۶ کیلومتر با استفاده از پایه بتنی (بنچ مارک) توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر در منطقه کوشک درگاه و لوته گرد در حال اجرا می باشد. 

وی یادآور شد: کمربند حفاظتی با هدف تفکیک و مشخص کردن منابع ملی از مثتثنیات و جلوگیری از تخریب و تصرف و تجاوز اشخاص برابر نقشه ماده ۵۶ در منطقه کوشک درگاه و لوته گرد شهرستان مهدیشهر در حال اجرا می باشد. 

 عبدوس گفت: با اجرای این طرح، منابع ملی منطقه از آسیب تجاوز، تصرف و تخریب در امان است و تخریب و تصرف در عرصه ها به حداقل می رسد. 

عبدوس افزود: با توجه به بحرانی بودن بسیاری از این مناطق و احتمال تخریب و تصرف ایجاد کمربند حفاظتی ضروری بود که این امر به نحو مطلوب اجرا می شود و در حال حاضر بدلیل کمبود نیروی حفاظتی، یکی از بهترین راههای حفظ و جلوگیری از تخریب و تجاوز به عرصه‌های ملی ایجاد کمربند حفاظتی به روش های خاکریز، حصار سیمی و فنس کشی، نصب بنچ مارک در بین عرصه‌های منابع طبیعی و مستثنیات است که با توجه به شرایط هر منطقه از یکی از روش ها استفاده می شود. 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر با بیان اینکه حفاظت از اراضی ملی یکی از وظایف حاکمیتی دولت است گفت: افزایش ضریب حفاظتی، مشخص شدن مرز اراضی ملی و مستثنیات و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی افراد فرصت طلب از اهداف دیگر اجرای طرح کمربند حفاظتی است.

48

کد خبر 1534176

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =