34 میلیون یورو برای لاجوردی‌های قهرمان!

تیم ملی ایتالیا به خاطر قهرمانی در یورو 2020 مبلغ قابل توجهی را دریافت خواهد کرد.

سپهر ستاری: یورو 2020 با قهرمانی تیم ملی ایتالیا به پایان رسید و لاجوردی‌پوشان پس از 53 سال بار دیگر توانستند بر جام قهرمانی این مسابقات بوسه بزنند. قهرمانی ایتالیا در شرایطی به دست آمد که تقریبا همه فوتبالی‌ها این تیم را شایسته رسیدن به این عنوان می‌دانستند و شاگردان روبرتو مانچینی با عملکرد فوق‌العاده خود در جریان یورو 2020 توجه همگان را جلب کرده بودند.

یوفا که برگزاری مسابقات جام ملت‌های اروپا را بر عهده دارد برای تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها پاداش‌هایی را تعیین کرده بود و هر تیم با توجه به عملکردش مبلغی را از سوی یوفا پاداش خواهد گرفت. هر تیمی که توانسته باشد به یورو 2020 برسد بدون توجه به عملکردش و به صرف حضور در مسابقات مبلغی قابل توجه در حدود 9 میلیون یورو دریافت می‌کند. هم‌چنین برد در مرحله گروهی یک میلیون و پانصد هزار یورو و تساوی در این مرحله 750 هزار یورو پاداش به همراه خواهد داشت. رسیدن به هر یک از مراحل یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی و نیمه نهایی هر کدام به ترتیب مبالغی در حدود دو میلیون، سه میلیون و 250 هزار و 5 میلیون یورو پاداش دارد. رسیدن فینال و قهرمانی مسابقات هم 10 و نایب قهرمانی 7 میلیون یورو پاداش جداگانه در پی خواهد داشت.

براساس محاسبات انجام شده ایتالیا به عنوان قهرمان این مسابقات مبلغی در حدود 34 میلیون یورو از این قهرمانی کسب کرده و انگلیس هم با وجود نایب قهرمانی پاداش حدود 29 میلیون یورویی داشته است.

34 میلیون یورو برای لاجوردی‌های قهرمان!

این درحالی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 به تیم قهرمان ۵ میلیون دلار جایزه داد و تیم نایب قهرمان ۳ میلیون دلار و تیم‌های سوم و چهارم هم ۱ میلیون دلار جایزه نقدی دریافت کردند. برای دیگر تیم‌های شرکت کننده در این رقابت هم هر کدام ۲۰۰ هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده بود.

از طرفی بازیکنان هم از فدراسیون‌های فوتبال کشورشان وعده پاداش گرفته بودند. براساس گزارش گاتزتا دلااسپورت فدراسیون فوتبال انگیس متعهد شده بود تا مبلغ 540 هزار یورو به هر بازیکن برای قهرمانی در یورو 2020 پرداخت کند. فدراسیون فوتبال ایتالیا هم به هر بازیکن خود مبلغ 250 هزار یورو پرداخت خواهد کرد. فدراسیون فوتبال کشور بلژیک وعده داده بود در صورت قهرمانی به هر بازیکن 435 هزار یورو پاداش بدهد و اسپانیایی‌ها همچون آلمان قول پاداش 400 هزار یورویی داده بودند.

علاوه بر این یوفا برای حضور بازیکنان در یورو 2020 به تیم‌های باشگاهی هم مبالغی را پرداخت می‌کند. این پاداش از زمان حضور یک بازیکن در اردوی تیم ملی 14 روز پیش از یورو محاسبه می شود و به ازای هر روز حضور بازیکنان در اردو پاداشی در نظر گرفته می شود.

به طور مثال برای بازیکنانی که از تابستان 2019 به بعد در باشگاهی بوده‌اند، روزی 9000 یورو پاداش داده می‌شود، برای بازیکنانی که از تابستان 2020 در یک باشگاه بوده اند روزی 6000 یورو و برای بازیکنانی که تازه به تیم‌ها ملحق شده اند (مثلا آلابا از بایرن مونیخ به رئال مادرید) روزی سه هزار یورو پاداش در نظر گرفته شده است.

34 میلیون یورو برای لاجوردی‌های قهرمان!

بیشتر بخوانید:

معرفی تیم منتخب یورو 2020/عکس

فرصت انتقام مجیدی 24سال بعد و در روز 24تیر

وقتی دروازه‌بان ذخیره ایتالیا قبل از فینال اشک هم‌تیمی‌هایش را درآورد

258 41

کد خبر 1534580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =