آخرین اپیزود از برنامه «نمایش اپرا وینفری» که 25 سال روی آنتن می‌رفت،‌ روز چهارشنبه پخش شد.

به گزارش خبرآنلاین، اپرا وینفری در حالی پس از 25 سال برنامه خود را خاتمه داد که خبری از ستاره‌ها در آن نبود و خیلی ساده برگزار شد.

وینفری با چشمانی اشک‌آلود به تماشاگران «آخرین اپرا وینفری» گفت: «شماها و این برنامه عشق بزرگ زندگی من بودید.» این برنامه روز سه‌شنبه در حضور 400 تماشاگر ضبط شده بود و صبح چهارشنبه روی آنتن رفت.

وینفری 57 ساله که در کودکی و نوجوانی زندگی تلخ و سختی را پشت سر گذاشته جز پیشکسوت‌های برنامه‌های اعترافی است، برنامه‌هایی که در آن مخاطبان با صداقت تمام از تجربیات زندگی خود حرف می‌زنند. او جز کسانی بود که مسائل تلخ اجتماعی چون افسردگی و سوءاستفاده از کودکان را در برنامه‌اش مطرح کرد.

علاوه بر این «برنامه اپرا وینفری» محل حضور افراد مشهور و سیاستمداران بود، حتی در این برنامه‌ها ستاره‌ها و سیاستمداران به دلیل اشتباهاتی که مرتکب شده بودند از بینندگان عذرخواهی می‌کردند.

«باشگاه کتاب اپرا» بخش دیگری از این برنامه بود که 15 سال پیش کار خود را آغاز کرد و تقریبا دو میلیون نفر عضو دارد. در یکی از برنامه‌های سال 2004، وینفری به تمام 276 مخاطب حاضر در سالن یک اتوموبیل هدیه کرد.

او نوامبر سال 2009 اعلام کرد برنامه‌اش پس از 25 سال پایان می‌یابد. او چند سال گذشته روی برپایی شبکه خودش به نام «OWN» (شبکه اپرا وینفری) متمرکز بود، این شبکه کار خود را از ژانویه سال 2011 آغاز کرد.

برعکس برنامه ویژه‌ای که روزهای دوشنبه و سه‌شنبه پخش شدند و در آن تام هنکس، مدونا، بیانسه و تام کروز حضور داشتند و در آن از اپرا وینفری تقدیر کردند و درواقع برنامه پیش‌درآمدی بر خداحافظی اپرا بود، آخرین برنامه در روز چهارشنبه بسیار ساده بود.

در اواخر این برنامه یک‌ساعته وینفری به ریشه خودش و زندگی در می‌سی‌سی‌پی اشاره کرد: «اتفاقی نیست که دختر تنهای کوچکی که محبتی ندید، حتی بااینکه والدین و پدربزرگ و مادربزرگش تمام تلاش خود را کردند...اتفاقی نیست که من وقتی بزرگ شدم مورد محبت، مهربانی، اعتماد و تائید میلیون‌ها نفر از سراسر جهان قرار بگیرم.»

رویترز / 25 مه / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

58241

کد خبر 153554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =