عابدینی: در المپیک جانانه شمشیر می‌زنم

مجتبی عابدینی، کاپیتان تیم ملی شمشیربازی، با همه سختی‌های المپیک زیر سایه کرونا، فقط به مدال فکر می کند و بس.

مهری رنجبر: مجتبی عابدینی، کاپیتان تیم ملی شمشیربازی، امیدوار است در متفاوت‌ترین المپیک، شیرین ترین خاطره برایش رقم بخورد. آن هم با مدالی که از المپیک طلب دارد. عابدینی با اینکه مصدوم است اما دیگر برایش مهم نیست و تنها می خواهد جانانه شمشیر بزند. او حتی برایش فرقی نمی کند اولین حریفش ایتالیا باشد یا روسیه، چرا که او برای مدال دوئل می کند و بس. با او درباره شرایطش پیش از المپیک همکلام شدیم که در ادامه می خوانید:

قرار است با مصدومیت در المپیک شمشیر بزنی؟
کتفم درد می کند، اما مهم نیست. به آن اهمیت نمی دهم. قرار است در المپیک جانانه شمشیر بزنم.

تاکید زیاد روی مدال شمشیربازی در المپیک، تاثیر منفی ندارد؟
من که می گویم ما خوب هستیم، تیم ها هم روی ما نظر دارند، چرا که غیر قابل پیش بینی هستیم. به هر حال المپیک، مسابقه بزرگی است و همه برای مدال می آیند و ما هم همینطور. اینکه همه می گویند مدال میگیریم، هم انرژی منفی دارد و هم مثبت، اما بچه ها باید تحمل کنند. ان شالله که با نتیجه خوب به تهران برمی گردیم.

چقدر شانس کسب مدال داریم؟
ما امسال دو شانس مدال المپیک داریم، انفرادی و تیمی. این بهترین اتفاق است تا بتوانیم به هدفی که می خواهیم برسیم. از حالا قرعه، مشخص نیست. چون در انفرادی، بین نفر اول تا ۳۳ قرعه کشی می شود. بین ایتالیا و روسیه احتمالا یکی حریف ما است. البته برای من فرقی نمی کند کدام حریف ما باشد.

چطور؟
وقتی  برای مدال به المپیک می روی، فرقی ندارد حریفت کجایی باشد. باید بجنگی و برنده باشی و مدال بگیری.

عابدینی: در المپیک جانانه شمشیر می‌زنم

توکیو در واقع هت‌تریک حضور تو در المپیک  است. قرار است طلبت را از المپیک در آنجا بگیری؟
بله، هت‌تریک است، اما هرچه خدا بخواهد همان می شود. هیچ چیزی اتفاقی نیست و هر آنچه خدا در تقدیر و سرنوشت مان بنویسد، همان می شود. من از یک بابت خیلی خوشحالم که برای سومین بار به المپیک آمده ام، هت‌تریک است و این اتفاق در شمشیربازی بی سابقه است. امیدوارم که خاطره شیرین برایم به جا بماند.

مسابقات شمشیر بازی روز دوم بازی‌ها است، به نظرت نتیجه شما چقدر روی نتایج بقیه ورزشکاران تاثیرگذار است؟
به نظرم که همه ورزشکاران در المپیک کار خودشان را انجام می دهند. اما وقتی بازیها، همان روزهای اول با مدال شروع شود، به طور حتم روی ورزشکاران کاروان تاثیر خوبی دارد و شک نکنید، روحیه بقیه را شارژ می کند. امیدوارم این اتفاق بیفتد و چراغ اول مدال های کاروان در المپیک را ما روشن کنیم.

المپیک توکیو، زیر سایه کرونا، شاید متفاوت ترین المپیک باشد. به نظرت چقدر کار شما را سخت می کند؟
هر چند به کرونا و سایه اش فکر نمی کنیم اما توکیو به طور حتم المپیک متفاوتی است.کرونا و شرایطش ، محدودیت ها و سختگیری ها ، وضعیت را برای تیم ها بدتر می کند. نه فقط  برای ما  که همه باید جور دیگری در توکیو کار کنند تا نتیجه اش، خاطره انگیز شود.

بیشتر بخوانید:

رفتار عجیب ارسلان مطهری که دیگر از حد گذشته/عکس

تصویری رویایی از محل جدید زندگی بیرانوند/عکس

یک پرسپولیسی هم پشت فرهاد درآمد

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1537199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =