آغاز اجرای طرح ارتقای توانمندسازی معلولین در یزد

طرح ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت بینایی، شنوایی، آسیب نخاعی و سالمندان در یزد افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، معاون امور توانبخشی بهزیستی استان گفت: طرح ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت در راستای تحقق بخشیدن به اهداف قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و ماده ۷ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت تنظیم شده است.

مسعود نشان با اشاره به این که برخی افراد به طور مادرزادی و برخی دیگر از طریق بیماری یا آسیب دچار معلولیت می‌شوند، افزود: همه این افراد عضوی از جامعه بوده و از حقوق یکسان با دیگر افراد جامعه برخوردارند.

وی تصریح کرد: توانمندسازی به معنای دادن قدرت به افراد نیست، افراد به واسطه دانش و انگیزه خود صاحب قدرت هستند و در واقع توانمندسازی یعنی آزاد کردن این قدرت و بالفعل نمودن ظرفیت‌های بالقوه برای بهره برداری از سرچشمه توانایی‌های انسانی است.

نشان ادامه داد: این طرح متمرکز بر خدمات و طیفی از مداخلاتی است که یک فرد دارای معلولیت با کمترین سطح مشارکت، در پایان فرآیند ارتقای توانمندی به فردی مبدّل شود که توانمندی‌های بالقوه خود را بالفعل نموده و سطحی از مشارکت متناسب با سطح آسیب و معلولیت را تجربه کرده که بتواند حقوق فردی و اجتماعی خود را مطالبه نماید.

46

کد خبر 1538234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =