کار والیبال ایران به اما واگر کشید

تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل ایتالیا کارش برای صعود به مرحله بعد رقابت ها سخت شد.

شبنم روحی؛ تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله گروهی المپیک 2020 توکیو به مصاف ایتالیا رفت و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد تا کارش برای صعود به دور بعد رقابت ها سخت شود.

ترکیب ابتدایی ایران: میلاد عبادی پور، سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، علی اصغر مجرد، میثم صالحی، آرمان صالحی (لیبرو)

ترکیب ابتدایی ایتالیا: ایوان زایتسف، الساندرو میشلتو،  جیانلو گالاسی، سیمونه آنزانی،  عثمانی خوانتورینا،  سیمونه جیانلی،  ماسیمو کولاچی (لیبرو)

ست اول: ایران ۳۰ - ۲۸ ایتالیا

در ابتدای ست اول دو تیم پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال ایتالیا در امتیاز ۹ برابر شدند. در ادامه ست اول، تیم ملی والیبال ایتالیا برتر از ایران بود و موفق شد با نتیجه ۱۶-۱۲ از تیم ملی ایران پیش بیفتد. در امتیاز ۲۰ به سود ایران امیر غفور توانست از سرویس مستقیم امتیاز کسب کند تا دو تیم در امتیاز ۲۰ برابر شوند. در پایان ست اول تیم ملی والیبال ایران و ایتالیا در امتیاز ۲۲ برابر شدند تا حساسیت در این ست به اوج خود برسد. دفاع علی اصغر مجرد در امتیاز ۲۴-۲۳ به سود ایران باعث شد که ایران یک امتیاز از ایتالیا جلو بیفتد اما ملی پوشان ایران از این موقعیت استفاده نکردند تا دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شوند. در انتهای این ست بازی جذابی بین دو تیم شکل گرفت چرا که هیچ یک از دو تیم نمی خواست بازنده ست اول این دیدار باشد.  در نهایت تیم ملی والیبال ایتالیا روی امتیاز سرویس مستقیم روی دست غفور توانست با نتیجه ۳۰ بر ۲۸ ست اول را به نام خود کند.

ست دوم: ایران ۲۱ - ۲۵ ایتالیا

در ابتدای ست دوم تیم ملی والیبال ایتالیا موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ از تیم ملی والیبال ایران پیش بیفتد. در امتیاز ۵ به سود ایران، سید محمد موسوی توانست زایتسف را دفاع کند تا دو تیم در امتیاز ۵ برابر شوند. ایتالیا در ابتدای ست دوم عملکرد بهتری نسبت به ایران داشت و ملی پوشان ایتالیا توانستند در امتیاز ۱۱ از سرویس مستقیم امتیاز کسب کنند تا نتیجه ۱۱-۷ به سود ایتالیا شود؛ پس از ایجاد این اختلاف آلکنو تصمیم گرفت که وقت استراحت بگیرد. در اواسط ست دوم تیم ملی والیبال ایران موفق نشد اختلاف امتیاز را جبران کند و با نتیجه ۱۴-۱۱ از ایتالیا عقب افتاد. در ادامه این ست، ایران عملکرد خوبی را از خود به نمایش نگذاشت تا ملی پوشان والیبال ایران با نتیجه ۱۸-۱۳ از حریف عقب بیفتند؛ پس از ایجاد این اختلاف آلکنو درخواست وقت استراحت کرد تا شاید روند امتیاز گیری ایتالیا متوقف شود. در انتهای ست دوم، تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال ایتالیا با اشتباهات فردی امتیازات را به یکدیگر واگذار کردند.در پایان این ست، ایتالیا عملکرد بهتری نسبت به ایران داشت و توانست ست دوم این رقابت را پس از خطای شریفی در زدن سرویس و به تور زدن سرویس آخر توسط بازیکنان ایران، با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به نام خود کند.

ست سوم: ایران 25- 21 ایتالیا

 ست سوم درحالی آغاز شد که تیم ملی والیبال ایران برای پیروزی به میدان آمده بود چرا که درصورت باخت بازی را از دست می‌داد. ملی پوشان ایتالیا در این ست هم مانند دو ست گذشته بهتر از ایران بازی کردند و موفق شدند با نتیجه ۶-۳ از ملی پوشان والیبال ایران پیش بیفتند. آلکنو تصمیم گرفت جواد کریمی را جانشین معروف و سابر کاظمی را جانشین غفور کند که این دو تعویض جواب هم داد. در امتیاز ۷ به سود ایران، صابر کاظمی موفق شد از سرویس مستقیم پوئن کسب کند. عملکرد خوب صابر کاظمی در سرویس باعث شد تا دو تیم در امتیاز ۸ برابر شوند؛ پس از سرویس های زیبای کاظمی و کاهش اختلاف، سرمربی ایتالیا تصمیم گرفت که از وقت استراحت خود استفاده کند. در اواسط ست سوم، تیم ملی والیبال ایران ایتالیا پایاپای پیش رفته به طوری که دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر شدند. در ادامه بازی در ست سوم، بلند قامتان ایران موفق شدند اختلاف دو امتیازی با حریف ایجاد کنند و با نتیجه ۱۶-۱۴ از ایتالیا پیش بیفتند. سرویس های خوب کاظمی، تیم ملی والیبال ایتالیا را به دردسر انداخته بود تا ایران ۱۸-۱۵ از حریف پیش بیفتد. خطاهای فردی تیم ملی والیبال ایتالیا در انتهای ست سوم زیاد شده بود و این باعث شد بلندقامتان ایران با نتیجه ۲۱ بر ۱۷ از ایتالیا پیش بیفتند. تیم ملی والیبال ایران در ست سوم عملکرد بهتری نسبت به ایتالیا داشت و با درخشش کاظمی توانست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ ست سوم را به نام خود کند.

ست چهارم: ایران 21- 25 ایتالیا

در ست چهارم ایتالیا اجازه نداد که شاگردان آلکنو به مانند ست قبل برای آن ها دردسرساز شوند و هوشیارتر از قبل کار کردند و توانستند 11-7 پیش بیفتند. صابر کاظمی عملکرد خوبی در تیم داشت. توپ گیری خوب مهدی مرندی  و در ادامه اسپک صالحی اختلاف امتیاز را کم کرد و بازی 15-14 شد تا بلنجینی مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. سرویس خوب میشل در زمین ایران با دریافت خوبی از سوی عبادی پور همراه نشد تا ایتالیا به امتیاز 17 برسد. در امتیاز 23-21 غفور به جای مجرد به زمین مسابقه آمد تا در خط سرویس به کمک تیم بیاید اما بازهم این ایتالیا بود که توانست امتیاز 24 را بگیرد. در نهایت این ست هم 25-21 به سود ایتالیا به پایان رسید تا شاگردان بلنجینی سه امتیاز این مسابقه را کسب کنند و کار شاگردان آلکنو برای صعود به اما و اگر کشیده شود.

ایران در بازی آخ باید به مصاف ژاپن برود و چاره ای جز برد مقابل میزبان ندارد.

کار والیبال ایران به اما واگر کشید

کار والیبال ایران به اما واگر کشید

کار والیبال ایران به اما واگر کشید

کار والیبال ایران به اما واگر کشید

کار والیبال ایران به اما واگر کشید

کار والیبال ایران به اما واگر کشید

بیشتر بخوانید: تیم فوتسال ایران قهرمان تورنمنت تایلند شد

253 251

کد خبر 1540083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • جلال IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
  0 0
  والا بلا والیبال ما در همین حد هست .فکر مدال و قهرمانی بااین تیم غیرممکن است ۱۴
 • IR ۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
  0 0
  حیف شد. کاش می‌بردیم. اما بازی خوب بود.
 • م. ث IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
  0 0
  آقا این بی غیرت ها آبروی ایرانو بردن. بخدا غیرت تو وجودشون نیست. عبادی به درد مرگ هم نمیخوره. لعنت بهتون. ژاپنم مثل برق و باد باخت میدن.
 • ناشناس IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
  0 0
  معروف اینقدرمغروربازی میکرد... کریمی ازاون خیلی بهتره... الکی تعریفش میکنن
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
  0 0
  واقعا روهیچکدام ا ورزش‌های ایران نمیشه حساب کرد تصادفی مثل تاس انداختن که همه چی رواحتمالات برای همین نمیشه به این نوع ورزش‌ها ل بست