دلار بدترین عملکرد ۲ ماه گذشته را به ثبت رساند

فارس به نقل از رویترز نوشت: دلار طی هفته‌ای که گذشت، بدترین عملکرد هفتگی از ماه می تاکنون را به ثبت رساند.

در آخرین معاملات شب گذشته بازار جهانی ارز شاهد رشد نسبی افزایش قیمت دلار بودیم اما با این حال دلار آمریکا در هفته‌ای که گذشت بدترین عملکرد خود در دو ماه گذشته را به ثبت رساند.

به طور کلی روز گذشته به خاطر افت شاخص‌های بازار سهام از یک سو و انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا از سوی دیگر شاهد رشد ارزش ارزهای مرجع از جمله دلار بودیم.

درواقع اظهارات مقامات بانک مرکزی آمریکا، باعث شد تا شاهد آن باشیم که روند یک ماهه رشد ارزش دلار در بازار جهانی متوقف شود. 

شاخص ارزش دلار در معاملات شب گذشته ۰.۳ درصد بالا رفت و به ۹۲.۱۸ واحد رسید. با این حال اما نسبت به هفته گذشته حدود ۸ دهم درصد پایین‌تر بسته شد و بدترین عملکرد هفتگی از ابتدای ماه می تاکنون را به ثبت رساند. 

بدترین عملکرد دلار در دو ماه گذشته رقم خورد

نگرانی‌ها نسبت به شیوع سریع نوع دلتای ویروس کرونا از یک سو و انتشار آمارهای ناامیدکننده درباره سود شرکت‌هایی نظیر آمازون باعث ریزش بازارهای سهام طی روزهای گذشته شده است. 

کیسی لاین، مدیر موسسه بیکی اَسِت، می‌گوید: ما در روزهای پایانی ماه قرار داریم و ماه آگوست در بازارهای مالی و بر مبنای نمودارهای فصلی بدترین ماه است. 

وی می‌گوید: در کنار شیوع نوع دلتای کرونا اقدامات دولت چین هم باعث شده تا سرمایه‌گذاران نگران شده و من فکر می‌کنم آنها نگران یک اصلاح قابل توجه در بازارهای سهام هستند و بنابراین شاهد آن هستیم که دلار دوباره به پناهگاهی برای آنها بدل شده است.

ارزش ین ژاپن و کرون نروژ هم که دوباره به عنوان پناهگاه حفظ ارزش دارایی‌ها به آنها نگاه می‌شود نیز به ترتیب ۰.۲۶ درصد و ۱.۲۷ درصد رشد کرد. 

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1540456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =