وضعیت آبادان دوباره قرمز کرونایی شد/ تعطیلی برخی گروههای شغلی و فعالیت ادارات غیر ضرور با یک سوم نیروها

با توجه به بازگشت چندین شهرستان استان خوزستان از جمله آبادان به وضعیت قرمز ناشی از انتشار گسترده ویروس کرونا، عصر امروز نشست فوری ستاد مقابله با کرونا شهرستان به ریاست فرماندار ویژه شهرستان آبادان در محل سرسرای اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، فرماندار ویژه شهرستان آبادان در این نشست اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد مرکزی مقابله با کرونا، گروه های شغلی ۲، ۳ و۴ به مدت ۲ هفته از فردا تعطیل می شوند.

سید زین العابدین موسوی؛ گفت: در حالیکه چند ماه در وضعیت نارنجی بودیم با بسیاری از اصناف که مجاز به فعالیت نبودند همکاری کردیم اما تلاش‌های ما فقط توانست رسیدن به وضعیت قرمز را به عقب بیندازد.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت قرمز ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا تمام کشور را درگیر خود کرده و زمانی که کرونا دلتا از سمت سیستان و بلوچستان و هرمزگان گسترش پیدا کرد، مشخص بود که به خوزستان نیز خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی ما انجام واکسیناسیون و زدن ماسک است، تصریح کرد: از تمام شهروندان باقی مانده از گروههای سنی اعلام شده برای انجام واکسیناسیون می خواهیم تا هر چه سریعتر نسبت به انجام این کار اقدام کنند.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان یادآور شد: درباره ی نحوه ی حضور کارکنان ادارات ضروری نیمی از کارکنان و در ادارات غیر ضروری تنها یک سوم کارکنان بایستی در محل کار خود حاضر شوند.

موسوی؛ گفت: از فردا نیز تمام گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴، فعالیت‌ها و باشگاهای ورزشی، تمام مراکز آموزشی، مراسم آیینی، مذهبی، مساجد، زیارتگاهها، تالارهای پذیرایی و هر شغلی که در گروههای ۲، ۳ و۴ قرار دارند تعطیل می باشند. گروه رستوران دارها تنها  مجاز به فعالیت در قالب غذای بیرون بر هستند.

وی با تاکید بر اینکه منع تردد شبانه همچنان برقرار است، افزود: خروج خودروهای بومی از شهرهای قرمز و ورود خودروهای غیر بومی به این شهرها ممنوع و مشمول جریمه ی یک میلیون تومانی می شوند.

وی اظهار کرد: پیک فعلی بسیار خطرناک است لذا امید می رود تمام شهروندان عزیز کمک کنند تا بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم.

46

کد خبر 1540530

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =