اعلام وضعیت خطرناک در قزوین

استاندار قزوین گفت: آمار قزوین روند صعودی دارد و وضعیت خطرناک ارزیابی می شود و هرگونه سهل انگاری در روند مقابله با کرونا قابل پذیرش نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در ستاد مقابله با کرونا استان قزوین اظهارکرد: با استفاده از ابزار واکسیناسیون و روش های پیشگیری از شیوع باید بتوان به وسیله رسانه‌ها و صدا و سیما مردم را نسبت به موضوع کرونا و خطرات این بیماری آگاه کرده و بدین وسیله مقدار رعایت دستورالعمل ها را در جامعه افزایش دهیم.

او افزود: ماه محرم از ارزش بالای فرهنگی و اعتقادی برخوردار است ولی باید تمهیداتی اتخاذ شود که برنامه‌های مذهبی منجر به تولید آسیب در بین جامعه نشود و باید دستورالعمل های بهداشتی به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

این مقام مسئول گفت: نسبت به اجرای مصوبات باید دقت بیشتری شود چراکه بی توجهی به این مصوبات منجر به گرفتاری مردم و جامعه و افزایش مرگ و میر می‌شود.

جمالی پور اضافه کرد: مدیر دستگاه، مسئول جان تمامی کارکنان و کارمندان دستگاه است و باید چگونگی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات‌های دولتی به جدی ترین شکل ممکن اجرا شود و در صورت مشاهده تخلف جرائم لازم اتخاذ شود.

استاندار قزوین اظهار کرد: اصناف هم به همین صورت است و مشاغل که دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند باید جریمه و در نهایت پلمب شوند.

او تاکیدکرد: در این زمینه مدیران دستگاه ها، فرمانداران و اصناف که در این زمینه موفق عمل کرده‌اند تقدیر شوند و مدیران متخلف هم جریمه شوند.

جمالی پور افزود: شهرداری باید درباره وضعیت آرامستان‌ها پاسخگو باشد و اگر این روند ادامه پیدا کند با متصدیان امر برخورد می شود و نباید مصوبات ستاد کرونا مورد بی توجهی قرار بگیرد.

او گفت: آمار قزوین روند صعودی دارد و وضعیت خطرناک ارزیابی می شود و هرگونه سهل انگاری در روند مقابله با کرونا قابل پذیرش نیست.

استاندار قزوین افزود: تمامی اعضا باید در ستاد کرونا نظرات کارشناسی ارائه دهند و باید با آمادگی و آگاهی وارد جلسه شوند و در تمامی مصوبات باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

46

کد خبر 1541090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =