حمیدرضا ترقی تصریح کرد: مجلس پنجم توانست با تدابیری اقدامات براندازانه را خنثی کند.

 حمیدرضا ترقی با حساس خواندن موقعیت تاریخی مجلس پنجم در گفت و گو با خبرآنلاین گفت: مجلس پنجم در شرایط بسیار حساسی یعنی  در یک سال آخر دوره سازندگی و سه سال ابتدای دولت اصلاحات مشغول به قانونگزاری بود. این دوره از آن جهت حساس بود که بدنبال اعمال سیاست های اقتصادی دولت هاشمی، تورم بالایی ایجاد شده بود از سوی دیگر لیبرالیزم فرهنگی و اشرافی گری رشد زیادی را تجربه کرد. بنابراین مجلس لایحه فقر زدایی دولت را به کنار گذاشت زیرا موجب تورم 50 درصد شده بود و تنها با بخش هایی از آن موافقت کرد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات دوم خرداد اظهار داشت: مجلس پنجم در آستانه دوم خرداد وارد فاز جدیدی شد زیرا رئیس مجلس رقیب آقای خاتمی بود. بسیاری از نمایندگان مجلس به صورت گسترده از آقای ناطق حمایت کردند. اما اقدامات دولت آقای هاشمی زمینه پیروزی آقای خاتمی را فراهم کرد با توجه به شکست رئیس مجلس به عنوان رقیب، روابط با دولت به گونه ای تنظیم شد که شائبه هر گونه سنگ اندازی کرده بود بنابراین رای اعتماد به وزرا با درایت صورت گرفت.

عضو حزب موتلفه اسلامی درباره استیضاح وزیر کشور دولت آقای خاتمی در مجلس پنجم گفت: این استیضاح کاملا مدبرانه صورت گرفت که رای آورد اما استیضاح وزیر ارشاد رای نیاورد؛ از سوی دیگر قانون مطبوعات اصلاح شد که منجر به حوادث 18 تیر و تقابل براندازها با نظام شد.

نماینده مجلس پنجم تصریح کرد: نظارت بر انتخابات شورای شهر توسط مجلس پنجم صورت گرفت و از سوی دیگر کمیسیون زنان و جوانان در مجلس بود که زیر ساخت های سازمان ملی جوانان را مرتفع کرد.

ترقی تاکید کرد: مجلس پنجم به لحاظ مدیریت و فراهم کردن زیر ساخت های که بتواند اقدامات اصلاح طلبان را در مسیر براندازی نظام خنثی کند قدم های خوبی را برداشت و از فعال ترین مجالس بود.

/27214

کد خبر 154234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۱
  4
  دوره اول به خاطر اقدامات اقای رفسنجانی بود دوره 2 چی ؟؟؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۱
  3
  " لیبرالیزم فرهنگی" تا جایی که یادم می آید وزیر ارشاد آقای هاشمی از همین حزب آقای ترقی بود
 • بدون نام IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۱
  2
  متاسفانه دید حذف رقیب در حیطه سیاست ما خیلی زیاد است و باید رقابت جایگزین شود. احزاب باید بدانند که آقای هاشمی قدرت بسیج بالایی دارد ولی حتی اگر رفتارهای دولت منتخب ایشان حقوق ملت را استیفا نکند مردم قهر می کنند و از قهر مردم انحراف پدید می آید که البته آقای هاشمی با هوش بالای خود زود این مسئله را فهمید.یکی از اهداف اصلی احزاب باید حفظ مردم با تمام گرایشات درون نظام باشد وگرنه سیاست طرد کردن و خط کشی میان مردم به ضرر خودشان تمام خواهد شد.
 • بدون نام CA ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۲
  2
  سلام مجلس پنجم ضعیف بود
 • ناصر IR ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۲
  3
  چرا ايشان و بعضي همفكرانشان فكر مي كنند اقدامات اصلاح طلبان در راستاي بر اندازي بوده و هست؟
 • بدون نام IR ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۲
  2
  واقعاً که مترقی هستند
 • ایرانی IR ۰۶:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۲
  4
  با سلام به نظر بنده هیچگاه اصلاح طلبان در صدد براندازی نبوده و حالا هم نیستند . اینها برچسبهائی است که میزنند و فرافکنهائی است که برخی انجام میدهند تا حاشیه امن برای خودشان ایجاد کرده و نگاه ها را از توجه به عملکردشان منحرف کنند عملکردهائی که به سهو یا عمد (ا..واعلم)بیشتر از عملکرد دیگران در مسیر براندازی است.شعر دشمن دانا به از نادان دوست را به یاد داشته باشیم.
 • علی IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۲
  2
  واقعاً اگر افرادی که وارد مجلس می شوند و یا رئیس جمهور می گردند و برانداز و ضد انقلابند پس باید یک فکری به حال شورای نگهبان کرد که همچین افرادی را تایید صلاحیت می کند