۸ نفر
۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
ناگفته‌ای از زنده‌یاد علی سلیمانی

یک گروه نمایشی داریم و سالهاست افتخار انجام کارهای نمایشی را برای ذوات مقدسه انجام میدهیم.

داعیه حرفه ای گری داریم و جشنواره رفته ایم. در این میان همیشه از عوامل حرفه ای بهره گرفته و تمام تلاشمان در این 20 سال انجام عرض ادب از طریق رعایت استانداردهای ملی و بین المللی بوده و تا چه حد موفق بوده باشیم نمی دانم منتها یدک کشیدن یکی از سه نمایش پربازدید تاتر کشور آن هم در سالن اصلی تاتر شهر می تواند خط مرجعی برای ادعایمان باشد.

یکی از سالهایی که با مرحوم نازنین علی سلیمانی روی صحنه بودیم ، نمایش "معمای مطربان پریشان" بود ، به مناسبت بزرگداشت سالروز اربعین حسینی ، آن هم در سالن همایش های برج میلاد ، خاطره ی زیر را از قول مدیر گروه هنری برایتان نقل می کنم:

یکی دو روزی بود می گفت دکتر جان من یک مشورت روانشناسی دارم. می خواهم خصوصی صحبت کنیم. اما هر روز که به برج میلاد می رسید زمان گریمش بود و فرصتی برای صحبت پیش نمی آمد. بالاخره آن روز گفت اگر عیبی نداشته باشد همزمان با گریم صحبت کنیم، می ترسم فرصت دیگری دست ندهد.

اتاق گریم را خلوت کردیم و گفتگو را آغاز. بهمن (صنیعی) فون صورتش را می زد و علی می گفت و من می شنیدم:

دکتر، من یک عادتی دارم نمی دانم بد است یا خوب! اگر کسی در مورد امام حسین علیه السلام بی حرمتی کند، یا به محرم و عزای سیدالشهدا طعنی بزند، آنچنان برافروخته می شوم و به اصطلاح رگ غیرت ترکی ام ورم می کند که نمی توانم جلوی خودم را بگیرم و با او درگیر می شوم. ناخواسته می بینم دارم سرش داد می زنم! اگر هم ادامه بدهد نمی توانم تحمل کنم و ممکن است یقه اش را بگیرم!

دکتر جان سَنُ الله من اختلال روانی دارم؟!

پرسیدم علی جان موضوع یا فرد دیگری هم هست که بتواند تو را اینقدر بی تاب و شعله‌ور کنند؟

گفت نه والله، اگر هم از چیزی عصبانی بشوم راحت تر خودم را کنترل می کنم. اما خداییش انگار امام حسین علیه السلام و عاشورا خط قرمزه منه! کسی به امام حسین علیه السلام و عزاداری و کربلا توهین کنه واقعا از خود بیخود می شوم و توهین اش رو بی جواب نمی گذارم. گفتگوی مان با چند راهکار کنترل خشم، اندکی ادامه پیدا کرد...

گریمش که تمام شد، از جا برخاست و گفت: آرام شدم دکتر... در پوست خودم نمی گنجم که روی این صحنه دارم نقش یک "مطرب شامی" را بازی می کند. پیشکشی باشد برای ارباب!

علی عزیز فارغ از پاسخ آن روزم به تو، امروز  برایت می نگارم، غیرتمندی ات به ارباب باعث شد میانه سوگواری اش گلچین شوی و از میان ما بروی! خوشا به حالت و روحت شاد.

* دکتر حرا، خاطره ای از نمایش معمای پریشانی، سالن برج میلاد 1393

کد خبر 1544930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • طهورا IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۳
  3 0
  شیر مادرت حلالت باشه. ان شاالله ارباب بی مفن دستت رو بگیره علی آقا
 • اصفهانی ام IR ۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۳
  4 0
  روحشون شاد و در آرامش ابدی کمتر بازیگری را می توان از لنز دوربین و از دور شناخت ولی نمی دانم چرا مرحوم آنقدر دوست داشتنی و محجوب میزد حتی در،" وضعیت سفید " نمیشد که دوستش نداشت حیف و صد حیف که ایران و سینما و تلویزیون ایران از یک انسان خوب محروم شد
 • پیمان IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۳
  5 0
  خداوند ان شاالله اونرو را با اربابمون، سیدالشهدا محشور کنه
 • ایرانی اصیل IR ۰۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
  4 0
  روحت شاد. هنرمند هنرمند. انسان!
 • رویا IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
  0 0
  روحش شاد و قرین رحمت الهی باد