۰ نفر
۱۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۴:۰۳

آذرجزایری

  فرض کنید مدیریت یک شرکت کوچک را برعهده دارید.روزی فرامی رسد که در جلسه ای مهم با یکی از مدیران رده بالای کشوری حضوردارید اما در حین این جلسه حادثه ای در شرکت پیش می آید و منجر به فوت و مصدوم شدن تعدادی از کارکنان می شود.معاون های زیرمجموعه شما در محل حادثه حضور دارند.دراین شرایط انتخاب با شماست که به جمع کارکنان فداکار خود بروید و یا به مذاکره با مقام بلند بالای دولتی ادامه دهید.در چین شرایطی چه تصمیمی می گیرید؟

از یک سو معاونان شما در محل حادثه حضور دارند و به نوعی در حال جمع وجور کردن مشکلات موجود هستند اما شما به عنوان مدیر در آن لحظه اگر احساس قلبی به کارکنان خود داشته باشید قطعا جلسه را رها می کنید و به فکر همراهی و همدلی با کارکنان حادثه دیده خود خواهید بود.. شاید لازم نباشد بیشتر از این به پاسخ این سوال بپردازم و قضاوت را به خوانندگان بسپاریم بهتر است.

این اتفاق به نوعی دیگر در پالایشگاه آبادان در حین بازدید ضیغمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی و شخص رئیس جمهور افتاد.

آتش سوزی در زمان افتتاح اتفاق افتاد و در همان لحظه خبررسید که یکی از کارکنان این پالایشگاه جان خود را از دست داده و عده ای دیگر دچار سوختگی شده اند اما عکس العمل آقای ضیغمی کمی جای تعجب دارد.

وی سریعا به همراه رئیس جمهور محل حادثه را ترک کرد و به بازدید از دیگر پروژه ها پرداخت و البته به سخنرانی نیز پرداخت.وی در جمع خبرنگاران علت عدم حضور خود در این مراسم را در شرح وظایف خود جستجو کرد.به گفته ضیغمی در شرح وظایف وی دیده نشده که اگر در پالایشگاهی آتش سوزی شد و وی در محل حادثه حضور داشته باید به کمک همکاران خود بشتابد.حال این سوال مطرح می شود که در چند تا از شرح وظایف مدیران اتفاق های غیرمنتظره پیش بینی شده و شرح وظایف برای آن شرایط نوشته شده است.برخی از عملکردهای ما آدم ها غیرارادی و براساس عواطف انسانی ما رخ می دهد و به همین منظور است که در هیچیک از شرح وظایف ها این گونه احتمالات دیده نمی شود.معاون وزیر نفت زمانیکه با تذکر روابط عمومی خود سعی کرد این حرف خود را تصحیح کند به این نکته اشاره کرد که اگر رئیس جمهور نبود شاید در جمع کارکنان خود حضور می یافت اما به دلیل حضور احمدی نژاد از این امر خودداری کرده است.

آقای ضیغمی شاید بد نباشد به این سوال پاسخ دهید که این شرح وظایفی که شما می گویید در کجا نوشته شده که وقتی با مقام عالی رتبه ای به مراسم افتتاحیه می روید و می بینید همکارانتان در آتش می سوزند از این اتفاق بگذرید و به همراهی با رئیس جمهور ادامه دهید.آیا در شرح وظایف شما بر این نکته تاکید شده که در چنین شرایطی هم نباید رئیس جمهور تنها گذاشت.شما در توضیحات خود اشاره کرده اید که یکی از دلایل اینکه محل حادثه را سریعا ترک کرده اید به دلیل عدم دخالت در کار مدیریت این پالایشگاه به عنوان رئیس ستاد بحران بوده است.اما فکر نمی کنید همان حضور شما بدون هیچ تاکید مدیریتی می توانست قوت قلبی برای کارکنانی باشد که شب ها برای مراسم افتتاحیه چشم روی هم نگذاشته بودند و در تلاش کرده بودند تا شاید مراسم افتتاحیه به خوبی برگزار شود و برگ دیگری به موفقیت های شما به عنوان بالاترین مقام مدیریتی آنان اضافه شود؟

در مصاحبه مطبوعاتی خود که به دلیل، تشریح جزییات آتش سوزی در پالایشگاه آبادان برگزار شده بود تا شاید پوششی باشد بر گلایه این روزهای رسانه ها مبنی بر افتتاح زودهنگام، بارها تاکید کردید آلمانی ها حاضربه تست تجهیزات فروخته شده از سوی خود به ایران نشدند و این مهندسین ایرانی بودند که تلاش کردند تا این مشکل برطرف شود.همان مهندسینی که یکی از آنها در دقایق اولیه این آتش سوزی جان خود را از دست داد.فکر نمی کنید بهترین زمان برای قدردانی از تمام این فداکاری ها حضور شما در محل حادثه و دلگرمی دادن  به مصدومانی بود که در حال انتقال به بیمارستان بودند.آقای ضیغمی در نهایت این سوال را تکرار می کنم شرح وظایف شما چه بود که جلوی همدردی شما با کارکنان فداکارتان را گرفت؟/22131

 

کد خبر 154656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۱
  1 0
  چسبيده به رئيس جمهور چون آرزوشه وزير نفت بشه و اين پست براش از هر چيزي مهمترهجون كارگر در مقابل پست چه ارزشي داره
 • بدون نام IR ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۱
  0 2
  خجالت داره اقا دشمنته هر تمام حرفات حق اما درسته هی می گید ضیغمی گفت ضیغمی بدون اقا بیشتر نمایانگر حس عصبانیت و البته بی ادبی ...............
 • بدون نام IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۱
  0 1
  ببینید ایشان اصلا مهندس هستند؟ .
 • بهروز IR ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۱
  0 1
  حفظ جان واجب بوده زیرا با حفظ جان موقعیتهای بهتری بدست می اید
 • mojtaba TR ۰۵:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۱
  0 1
  ............ آقای ضیغمی چرا؟...چرا نگوییم آقای رئیس جمهور چرا؟
 • بدون نام IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۱
  0 1
  قابل توجه آقاي بدون نام معمولا تو خبر نويسي از آقا و خانم و فعل جمع و ايشان استفاده نميشه و غلطه اين دليل بي ادبي و عصبانيت نيست ناهمه اداري كه ننوشته در مورد رئيس جمهورشم اين القاب بكار نمي ره يه ذره اطلاعاتتو زياد كن بعد به ديگران تهمت بي ادبي و غرض ورزي بزن
 • غ.م. IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۸
  0 1
  با سلام. حرمت مؤمن مانند حرمت کعبه است... بنابراین دقت شود که اطلاع رسانی با بی حرمتی به دیگران اشتباه نشود... نگارنده محترم گویا در مورد موضوعاتی که مطرح کرده است اطلاع کافی نداشته و بر اساس شنیده های غیر مستند اقدام کرده است و ظاهرا فرق دادخواست و رأی قطعی را نمی داند و بدین لحاظ خود ناخواسته مرتکب جرم شده است...از طرف دیگر از ادبیات نگارنده چنین استنباط میشود که از شخص مورد انتقاد خود سخت دشمنی و کینه دارد...از امام بزرگوار یاد بگیریم که حتی برای رئیس جمهور آمریکا و صدام نیز عبارت "آقا" را بکار می برد