گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیران خارجه صربستان و موریتانی

حسین امیر عبداللهیان در ادامه گفتگوهای تلفنی با وزیران خارجه صربستان و موریتانی گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در گفتگوی تلفنی نیکلا سلاکوویچ وزیر امور خارجه صربستان با حسین امیرعبداللهیان موضوعات مورد علاقه دوکشور مورد گفتگو تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه صربستان با تبریک آغاز به کار وزیر امور خارجه کشورمان و قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی صربستان، دعوت رئیس جمهورصربستان از رئیس جمهور اسلامی ایران برای سفر به این کشور را اعلام کرد. 
 
نیکلا سلاکوویچ همچنین از  امیر عبداللهیان برای شرکت در  اجلاس عدم تعهد در بلگراد دعوت به عمل آورد.

 امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از ارسال محموله واکسن اهدایی از سوی صربستان و ابراز امیدواری برای تقویت همکاری در این حوزه، بر موضع قطعی ایران در حمایت از تمامیت ارضی صربستان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین ابراز امیدواری کرد دیدار دو رئیس جمهور درمحدوده زمانی نزدیکی در تهران یا بلگراد و برای امضاء اسناد مختلف آماده شده میان دو طرف محقق شود.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و صربستان در خصوص برنامه ریزی برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دوکشور نیز توافق کردند.

همچنین در گفتگوی تلفنی اسماعیل ولد الشیخ احمد وزیر خارجه و همکاریهای موریتانی  با وزیر امور خارجه کشورمان طرف موریتانیایی با تبریک انتخاب دکتر امیر عبداللهیان در سمت وزیر امور خارجه و با اشاره به سابقه همکاری از زمانی که وی  نماینده دبیرکل در امور یمن را عهده دار بوده است و با تقدیر از نقش سازنده ایران در مسائل منطقه ای، خواستار ارتقاء روابط فی ما بین گردید.

وی همچنین حمایت از فلسطین و مخالفت کشورش با عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا را مورد تاکید قرار داد.  

امیر عبداللهیان نیز با تقدیر از موضع اصولی موریتانی در مخالفت با عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقاآمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همه جانبه روابط با موریتانی را مورد تصریح قرار داد.

311311

کد خبر 1551066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =