جلوگیری از تخریب محیط‌زیست با کابل‌های خودنگهدار برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار در برخی مناطق اصفهان گفت: کاهش خاموشی‌های ناشی از خطاهای گذرا و دائم در شبکه های توزیع،کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست از مزایای کابل های خودنگهدار است.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان مهندس حمیدرضا پیرپیران اظهار داشت: ایجاد ظرفیت برای انشعابات جدید در شهرها و روستاهای شهرستان های کوهپایه ،هرند ،ورزنه و جرقویه،تبدیل شبکه های هوایی به زمینی ،کاهش تلفات برق و در نهایت کاهش خاموشی ها در هفته دولت اجرایی و عملیاتی می شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۸۶ نقطه شبکه به تجهیزات اتوماسیون و نزدیک به ۳۰ هزار انشعاب نیز به کنتورهای فهام مجهز شد که تمام رفتارهای فنی شبکه را پایش و مدیریت می کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان افزود: فرایند تنظیم بار، متعادل سازی بار شبکه های شرکت براساس نرم افزارهای منطبق با GIS تا حدود ۹۰ درصد به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می شود و تنها ۱۰ درصد به عملیات میدانی متکی است.

پیرپیران با اشاره به احداث ۱۷۸ کیلومتر شبکه جدید و نصب و تجهیز ۲۵۵ دستگاه پست هوایی و زمینی تاکید کرد: ظرفیت‌سازی برای انشعابات برق برای سال آینده و پایداری شبکه  در پیک تابستان از اهداف پروژه های یاد شده است.

وی به مهمترین پروژه های عملیاتی شده در هفته دولت اشاره کرد و گفت: ۱۸ کیلومتر بهینه سازی شبکه فشار ضعیف هوایی ( تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار)- خیابانهای جهاد -کاشانی شمالی-شمس آبادی- سروش- صمدیه  که کاهش خاموشی ها و رفع حریم و ایجاد تعادل بار را میسر نموده است، ۵ کیلومتر اصلاح و بهسازی ساختار شبکه درخیابان آپادانا دوم کوچه باغ توت(فاز ۱ و  ۲)، ۳ کیلومتر احداث روشنایی بلوار، ۵ کیلومتر احداث شبکه روشنایی معابر با پایه فلزی جنب کارخانه قند تقاطع غیر همسطح شهید سردار سلیمانی نمونه ای از پروژه های صورت گرفته است و در کل نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر احداث شبکه روشنایی، تجهیز پست وترانس، بهینه سازی شبکه های فرسوده، کابل کشی فشار متوسط و ضعیف زمینی و هوایی، رفع حریم شبکه و غیره در این ایام مبارک به بهره برداری می رسد.

وی ابراز داشت: کاهش خاموشی های ناشی از خطاهای گذرا و دائم در شبکه های توزیع،کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست از مزایای کابل های خودنگهدار است؛ به عبارتی توجه به گسترش کیفیت های زیست محیطی و توسعه مدیریت سبزو کاهش خطرات ناشی از چالش های حریم خطوط به با استفاده از کابل های خود نگهدار ارتقا می یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان به افزایش تعداد مشترکین اشاره کرد و گفت: تعداد ۲۲ هزار و ۳۵۷ مشترک خانگی،۱۱۹۷ مشترک عمومی،۲۷۱ مشترک کشاورزی،۴۷ مشترک صنعتی و هفت هزار و ۵۷۵ مشترک سایرمصارف از هفته دولت سال گذشته تا کنون اضافه شده است وبه عبارتی ۳۱ هزار و ۴۷۷ جذب انشعاب در مدت یک سال صورت گرفته است و تاکنون نزدیک به ۹۵ درصد از خدمات به مشترکین به صورت غیرحضوری ارائه شده است. 

روشنایی معابر از دیگر شاخصه‌های توسعه صنعت برق است

این مقام مسئول گفت: روشنایی معابر از دیگر شاخصه‌های توسعه صنعت برق است و در این راستا شرکت توزیع برق اصفهان به منظور تامین مناسب و مطلوب روشنایی معابر، چهار هزار و ۳۹۸  دستگاه چراغ پربازده کم مصرف و ۱۵۸۹ پایه و نزدیک به ۷۰ کیلومتر شبکه را احداث نمود.

وی در ادامه گفت: این روشنایی از دیدگاه‌های مختلف مهندسی، اقتصادی و معماری مورد توجه قرار گرفته و کاهش جرم و ناهنجاری های اجتماعی از دیگر مزایای آن است که موجب می شود عابرین با آسودگی خاطر بیشتر در شب تردد کنند.

وی ابراز داشت: در راستای هوشمند سازی شبکه های توزیع برق، رضایتمندی مردم و تسهیل در ارائه خدمات بهتر به مشترکین از فن آوری های روز دنیا مانند تجهیزات اتوماسیون شبکه؛ خط گرم، سیستم قرائت از راه دور و طرح فهام استفاده شده است.

48 

کد خبر 1552323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =