عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری مسیر نورآباد به سرکشتی آغاز شد

مراسم کلنگ زنی عملیات اجرای پروژه فیبر نوری مسیر نورآباد به سرکشتی به طول ۴۰ کیلومتر توسط مخابرات منطقه لرستان با حضور دکتر ابراهیمی نماینده محترم مردم شهرستان سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی ، شمسی فر مدیر مخابرات منطقه لرستان ، جمعی از مسئولین محلی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، شمسی فر مدیر مخابرات منطقه گفت: در راستای محرومیت زدایی و گسترش عدالت در دسترسی به خدمات حوزه فناوری اطلاعات این پروژه به طول بیش از ۴۰ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال آغاز گردید.

 مدیر مخابرات منطقه لرستان افزود : این پروژه به طول ۴۰ کیلومتر طراحی گردیده و کلیه سایت های تلفن همراه متعلق به تمامی اپراتور های تلفن همراه و مراکز مخابراتی کم ظرفیت موجود در مسیر به شبکه فیبر نوری استان متصل و محدودیتهای پهنای برای ارائه خدمات اینترنتی و سایر سرویس های باند پهن مرتفع و زمینه توسعه و سرمایه گذاری در سایر بخش ها مهیا خواهد شد و مقدمه ای برای ارائه خدمات نسل سوم ، چهارم و پنج تلفن همراه در این منطقه می باشد.

وی با اشاره به اینکه فیبر نوری بهترین و پرسرعت‌ترین بستر برای انتقال اطلاعات با پهنای باند بالا است ، با تکمیل این پروژه خدمات و سرویس های مخابراتی ارتقاء پیدا می کنند افزود: این پروژه در مسیری به طول ۴۰ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برآورد اولیه در قالب طرح USO توسط مخابرات منطقه لرستان از شهرستان نورآباد تا ایستگاه سرکشتی نورآباد انجام می گردد. 

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این شهرستان گفت : اتصال ۱۸ مرکز بهداشتی و درمانی به شبکه اینترنت ، ایجاد چند سایت تلفن همراه ، حذف مرکز مخابراتی و نصب کافوهای نوری در سطح شهرستان ، فیبر نوری مسیر نورآباد به هفت چشمه از مهم ترین پروژه های مخابراتی انجام شده و در دست اقدام در شهرستان می باشد.

در ادامه دکتر ابراهیمی نماینده محترم مردم شهرستان سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مدیران و کارکنان مخابرات منطقه لرستان گفت : یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان نورآباد بحث ارتباطات و مخابرات می باشد که با اجرای این پروژه چندین روستا تحت پوشش شبکه ثابت و سیار با پهنای باند بالا قرار خواهند گرفت و روستاهایی هم که دارای پوشش نامطلوبی هستند نیز تحت پوشش شبکه های پرسرعت قرار خواهند گرفت.

 دکتر ابراهیمی با اشاره به مزایای این طرح مانند افزایش ظرفیت ارتباطی در روستاها، ارتقا خدمات اینترنتی پرسرعت ثابت و سیار و دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات گفت: توسعه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات و همچنین خدمات ارتباطی در مناطق روستایی سبب ارائه خدمات نوین، توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی و همچنین افزایش سطح خدمت‌رسانی تمامی دستگاه‌های اجرایی به مردم این مناطق خواهد. 

46

کد خبر 1558426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =