جذب ۲۱۰ آتش‌نشان در آذربایجان‌غربی طی چهار سال اخیر / گشایش یازدهمین آتش نشانی ارومیه بزودی

مراسم صبحگاهی مشترک و رژه خودرویی به مناسبت ۷ مهر روز ملی آتش نشانی و ایمنی در ارومیه برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، به مناسبت روز آتش نشانی، مراسم صبح گاه مشترک و رژه خودرویی در ارومیه برگزار شد.

۲۱۰ نفر آتش‌نشان در چهار سال اخیر جذب شهرداری‌های استان شده‌اند

آیدین رحمانی رضاییه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: علی‌رغم کمبودها و نواقص به‌ویژه کمبود نیروی انسانی در سالیان گذشته آزمون‌هایی برای جذب نیروهای آتش‌نشان برگزار شده که ۲۱۰ نفر در استان جذب شده‌اند که ۸۵ نفر در شهر ارومیه در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به آتش‌سوزی پارک جنگلی قوشچی و کارخانه کارتن سازی، خاطر نشان کرد: آتش‌نشانان با روحیه جهادی خود در همه حال برای عموم قابل احترام و مقدس هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به عدم تناسب ساخت‌وسازهای شهری با مباحث آتش‌نشانی، افزود: انتظار می‌رود تدابیر شهری به‌گونه‌ای باشد تا توانمندی آتش‌نشانان افزایش یافته و از تلفات احتمالی جانی و مالی جلوگیری شود.

رحمانی عنوان کرد: علی‌رغم کمبودها و نواقص به‌ویژه کمبود نیروی انسانی در سالیان گذشته آزمون‌هایی برای جذب نیروهای آتش‌نشان برگزار شده که ۲۱۰ نفر در استان جذب شده‌اند که ۸۵ نفر در شهر ارومیه در حال خدمات‌رسانی هستند.

وی تأمین و بروزرسانی تجهیزات آتش‌نشانی را مهم برشمرد و یادآور شد: متأسفانه بهره‌مندی استان از ارزش افزوده مالیاتی بسیار کم است که اگر افزایش یابد می‌توان شاهد تحولات خوبی بود.

ایستگاه های آتش نشانی شهر ارومیه افزایش می یابد

 ابراهیم شاد قوشچی نیز گفت: آتش نشانان با بیش از ۳۰ نوع حادثه در شهر مواجه هستند که با جانفشانی و فداکاری در مقابل این حوادث در ایجاد ایمنی و آسایش شهروندان تلاش می کنند که این مهم بسیار ستودنی است .

وی با اشاره به ایستگاه های آتش نشانی شهرداری ارومیه، عنوان کرد:  در حال حاضر ۱۰ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر فعالیت می کند که با گشایش یک ایستگاه آتش نشانی جدید در خیابان ارشاد طی ۱۰ روز اینده، تعداد ایستگاه های آتش نشانی به ۱۱ عدد ارتقاء می یابد.

شاد قوشچی افزود:  برای ۸۵۰ هزار شهروند  ارومیه باید  ۱۶ ایستگاه وجود داشته باشد در حالی که این تعداد در شهر ۱۰ ایستگاه است.

 به گفته وی به ازای هر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در شهر باید یک آتش نشان باشد در حالی که تعداد آتش نشانان سطح شهر  ۲۴۰ آتش نشان  است و برای هر ۱۷ هزار نفر باید یک خودرو آتش نشانی باشد که این تعداد در سطح شهر ۲۱ خودرو با میانگین عمر ۲۰ سال است.

شاد قوشچی با بیان اینکه خطر در کمین مساکن مهر است، بیان کرد:  متاسفانه مساکن مهر بدون تاییدیه آتش نشانی ساخته شده و از سیستم ایمنی برخوردار نیست و هر آن خطر،  مساکن مهر را تهدید می کند تنها امید ما اخطاریه به صاحبان مساکن مهر است که این مهم هم جوابگو نیست.

وی ادامه داد: برای آپارتمان های بلند مرتبه چون مساکن مهر نیاز به نردبان با ارتفاع بلند است و در حال حاضر شهرداری ارومیه تنها دو نردبان ۳۲ متری  و ۵۳ متری دارد که نردبان ۳۲ متری فرسوده و ۵۳ متری نیز با مشکلات فنی و  گمرگی مواجه است و باید  برای رفع این مهم راهکارهایی اتخاذ و نردبان تامین شود.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه وجود انبار شرکت نفت و پمپ بنزین ها  را بزرگترین تهدید در شهر عنوان کرد و گفت:  وجود شرکت نفت در شهر فاجعه بوده و در صورت احتمال بروز حادثه در آن با یک بحران مواجه  می شویم  که باید به خارج از شهر انتقال یابد.

وی درخواست کرد برای رفع مشکلات آتش نشانان و رفاه آنان باید نگاه ویژه شود.

48

کد خبر 1559406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =