سیمان و مواد معدنی در صدر صادرات کالا از استان مازندران بود

در طی شش ماهه نخست سالجاری سیمان و مواد معدنی بیشترین سهم را در صادرات کالا از استان مازندران به خود اختصاص داده اند.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، ابراهیم یعقوبی معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام این خبر گفت: سیمان، مواد معدنی و فرآورده های لبنی بیشترین کالای صادر شده از استان مازندران در طی ۶ ماهه نخست سالجاری بوده است.

وی افزود: مواد پلاستکی، فلزات معمولی و مصنوعی، اجزا و قطعات خودرو، فرآورده های گوشتی و گل و گیاه از جمله کالاهایی بوده اند که در این مدت از استان مازندران به کشورهای هدف صادر شده است.

او در پایان اعلام داشت: وزن کالاهای صادر شده بیش از ۴۴۶ هزار تن بوده است.

شناسایی ۶۰ واحد متخلف توزیع مصالح ساختمانی در مازندران

۶۰ واحد متخلف توزیع مصالح ساختمانی در استان مازندران شناسایی و برای آنها پرونده تخلف تشکیل شده است. 

حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز گفت: در شهریور ماه سالجاری ۱۴۲۶ مورد بازرسی از واحد های عرضه کننده مصالح ساختمانی در مازندران شده است. که در پی این بازرسی ها ۶۰ واحد متخلف شناسایی و برای آنها پرونده تخلف تشکیل شده است. 

او ادامه داد: ارزش پرونده های تشکیل شده بیش از ۱۲میلیارد ریال بوده است. وی با اشاره به اینکه مهمترین تخلفات در بخش آهن، سیمان، آجر، شن و ماسه بوده است از ارجاع این پرونده ها به شعب تعزیرات حکومتی خبر داده است.

رئیس سازمان از عموم شهروندان عزیز مازندرانی تقاضا کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از قبیل فروش اجباری کالا ، گرانفروشی ، عدم درج قیمت ، عدم صدور فاکتور ، احتکار و ... مراتب را به تلفن ۱۲۴ و یا با سامانه www.۱۲۴.ir اعلام نمایند .

46

کد خبر 1563764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =