هیچ کمبود مرغ در استان آذربایجان‌غربی نداریم

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت : در راستای تداوم تولید گوشت مرغ در استان همزمان با ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰، بیش از۲۶۵ تن مرغ در کشتارگاه های آذربایجان‌غربی کشتار و به بازارعرضه شد و هم اکنون هیچ کمبودی در استان نداریم.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی ، اکبر کرامتی  با بیان اینکه جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش طیور استان به اندازه کافی صورت گرفته و مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد، افزود: این میزان مرغ کشتار شده به تعداد ۱۶۳ هزار و ۴۸۸ قطعه مرغ زنده  با تناژ بیش از ۲۶۵ تن درسطح ۱۲ کشتارگاه طیور استان تولید و روانه بازار شد.

کرامتی میزان مرغ مورد نیاز روزانه استان را‍ ۲۱۰ تا ۲۳۰ تن اعلام و اظهار کرد: این میزان تولید بیش از نیاز استان به شمار می رود و در حال حاضر در استان کمبودی در زمینه مرغ نداریم.
وی اضافه کرد: بیشترین میزان تولید گوشت مرغ مربوط به کشتارگاه های شهرستان ارومیه به میزان ۹۸ تن و مابقی کشتارگاه های استان بوده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان گفت:  طی ۶ ماهه  اول سال جاری میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است و نیاز است برنامه ریزی و تمهیدات لازم توسط زنجیره ها برای تداوم و پایداری تولید در شش ماهه دوم نیز صورت گیرد.
کرامتی با اشاره به اینکه در استان ۷۳۶ مرغداری گوشتی فعال است، افزود: ۱۶ میلیون قطعه مرغ، ظرفیت تولید آنها در هر دوره ۴۵ روزه است.
این مسئول با بیان اینکه نهاده مورد نیاز واحدهای طیور به ارز دولتی تاکنون تأمین شده است و فقط شاهد تغییرات قیمتی هستیم که به زودی این مشکل هم نیاز است با نظارت  و پیگیری واحدهای نظارتی برطرف ‌شود.
وی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت بر توزیع مناسب مرغ در شهرهای مختلف استان گفت: با وجود کشتار مرغ مازاد بر نیاز استان، انتظار داریم نظارت کافی بر روند توزیع مرغ در استان  توسط دستگاه‌های نظارتی صورت گیرد تا شاهد سوء استفاده سود جویان نباشیم.

48

کد خبر 1564685

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =