امکان افزایش ظرفیت صادرات هوایی آبزیان از منطقه آزاد اروند تا ۲۵ تن

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، از امکان افزایش ظرفیت صادرات آبزیان از طریق مرز هوایی منطقه آزاد اروند تا ۲۵ تن خبر داد.

جبار سالم پور با تبریک روز ملی صادرات به فعالان اقتصادی و صادرکنندگان نمونه؛ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سومین  محموله صادرات آبزیان از طریق حمل و نقل هوایی( کارگو) مسیر آبادان به کویت موفق به ارزآوری ۲۰۰ هزار دلاری شده ایم.

وی افزود: سومین محموله ی صادراتی از فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان به مقصد کشور کویت با ظرفیت ۱۵ تن و ارزآوری ۲۰۰ هزار دلاری به همین مناسبت و در این روز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه، این مهم به همت سرمایه گذار بخش خصوصی اتفاق افتاده است؛ تصریح کرد: این پرواز در ابتدا با ظرفیت ۷ تن به کویت انجام شد و امروز این امکان فراهم است تا ظرفیت را به ۲۵ تن برسانیم. 

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند؛ صادرات آبزیان از منطقه آزاد اروند را عمدتا از تولیدات آبادان و خرمشهردانست و یادآور شد: امید می رود با رشد وتوسعه اقتصادی روزانه شاهد افزایش میزان اشتغال، صادرات و ارزآوری باشیم.

سالم پور؛ افزود: این سازمان در حال پیگیری مقدماتی است که علاوه بر صادرات کالا به کویت از مسیر هوایی، کالای تولید منطقه آزاد اروند به روسیه و ترکیه  نیز صادر شود.

وی با درخواست از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این منطقه، گفت: امید می رود با پیگیری ها و همکاری های انجام شده با معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگی این سازمان،  پرواز آبادان به استانبول از فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان نیز در دستور کار قرار گیرد و با کاهش کرونا و ورود اتباع عراقی فرودگاه آبادان رونق بگیرد.

کد خبر 1566440

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =