آتش‌سوزی پاساژی در خیابان جمهوری؛ یک آتش‌نشان راهی بیمارستان شد

تسنیم نوشت: سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی گسترده بامدادی در یک پاساژ حوالی چهارراه استانبول خبر داد.

سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی گسترده در یک ساختمان تجاری در حوالی چهارراه استانبول، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱:۳۴ بامداد امروز (۳ آبان) یک مورد حادثه آتش‌سوزی گسترده در یک ساختمان تجاری واقع در خیابان جمهوری، بعد از چهارراه استانبول به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد که پیرو تماسهای زیاد شهروندان، به سرعت آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی به همراه دو دستگاه نردبان هیدرولیکی، خودروهای حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور نخستین گروه از آتش‌نشانان در مدت زمان دو دقیقه در محل حادثه، افزود: محل حادثه ساختمان سه طبقه تجاری و با سقف قدیمی شیروانی بود.

وی تصریح کرد: در طبقه سوم، چند باب مغازه که در زمینه کیف و کفش فعالیت داشتند، کاملاً دچار آتش‌سوزی شده و آتش به سقفهای شیروانی نیز سرایت کرده به نحویکه در زمان حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، سقفها و بخش زیادی از طبقه سوم شعله‌ور شده و دود و آتش از فواصل دود قابل رؤیت بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: با توجه به قدیمی بودن این ساختمان، تمام تمهیدات لازم اندیشیده شد و آتش‌نشانان از طریق نردبان هیدرولیکی و با احتیاط کامل با نفوذ به داخل ساختمان موفق به کنترل آتش‌سوزی شدند البته بخشی از سقفهای شیروانی به دلیل شدت آتش‌سوزی و حرارت، تخریب شد.

وی با اشاره به مصدومیت یک آتش‌نشان در این حادثه و انتقال وی به بیمارستان، عنوان کرد: در نهایت از سرایت آتش به سایر طبقات و ساختمانهای دیگر جلوگیری شد.

۴۷۲۳۳

کد خبر 1566768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =