لزوم رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی در فصل سرما

ایسنا نوشت:سرپرست معاونت امنیتی انتظامی استانداری تهران بر لزوم رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی همزمان با آغاز فصل سرما تاکید کرد.

محسن نائبی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: بر اساس آماری که در جلسه ارائه شد، وضعیت نسبت به هفته گذشته به شکلی پیش رفته که روند کاهشی آمارها ادامه داشته است. امیدواریم با توجه به شروع فصل سرما آمادگی لازم را داشته باشیم تا این روند کاهشی در آمار بستری ها و فوتی ها ادامه داشته باشد.

وی افزود: تعداد مراجعان برای واکسیناسیون از وضعیت خوبی برخوردار است و در حقیقت عزم جدی برای تحقق اهداف پیش بینی شده در حوزه واکسیناسیون شکل گرفته است. از همه کسانی که تاکنون واکسن دریافت نکرده اند، درخواست می کنیم هر چه سریعتر برای دریافت واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

نائبی تاکید کرد: بر اساس آمار ارائه شده درصد زیادی از آمار بستری ها و فوتی ها مربوط به کسانی است که واکسن دریافت نکرده اند. لذا نیاز است که به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

سرپرست معاونت امنیتی انتظامی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: آمار ارائه شده در این زمینه در جلسه امروز نشان داد رعایت پروتکل ها مورد توجه است اما آنطور که مطلوب ماست، رعایت نمی شود. بی تردید اجرای شیوه نامه ها در تمام زمینه ها باید در دستور کار شهروندان قرار بگیرد. به این ترتیب رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و عدم شکل گیری تجمعات باید در دستور کار همه آحاد جامعه قرار گیرد. بی تردید شروع سرما می تواند به عنوان نکته ای قابل توجه زمینه رعایت بیشتر پروتکل ها را فراهم کند تا روند کاهشی آمارها قطع نشود.

۲۳۵۲۳۳

کد خبر 1569108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =