مروری بر اخبار حوادث ایران در دوشنبه 23 خرداد 1390

کشف 2 محفل پارتی در نور 
فارس نوشت: فرمانده سپاه ناحیه نور از شناسایی و کشف دو محفل پارتی در این شهرستان و دستگیری عوامل آن خبر داد.
یوسف طالب‌نژاد با اعلام خبر کشف دو محفل پارتی و دستگیری عوامل آن توسط سربازان بقیة‌الله سپاه ناحیه نور بیان داشت: بر اساس اخبار و گزارش‌های واصله مردمی مبنی بر برپایی پارتی مختلط شبانه در منزلی واقع در یکی از شهرک‌های ساحلی نور و پس از بررسی و اطمینان از صحت و سقم خبر، اقدامات لازم برای انحلال این جشن و پارتی صورت گرفت. 
سربازان بقیةالله سپاه ناحیه نور به همراه ضابطان قضایی انتظامی پس از کسب دستور مقام قضایی و هماهنگی لازم وارد محل برگزاری پارتی شدند که به محض ورود تعداد زیادی از دختران و زنان و مردان را با وضعیت نیمه‌عریان و در حال شرب خمر و مستی و رقص و پایکوبی مشاهده کردند. 
این افراد که همگی شرب خمر کرده و حالت غیرعادی داشتند با مشاهده ماموران با آنان درگیر و اقدام به فحاشی کردند. برخی از آنان نیز اقدام به پرتاب و دور کردن مشروبات الکلی خارجی و ادوات و آلات جرم به منازل و ویلاهای همجوار کردند و مانع ورود ماموران می‌شدند که توسط ماموران دستگیر و پس از تفهیم اتهام و ثبت اسامی و تنظیم صورت‌جلسه به همراه اقلام و آلات مکشوفه به کلانتری ایزدشهر نور منتقل تا پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال و تحویل شوند. وی از کشف هفت بطری بزرگ یک لیتری مشروبات الکلی خارجی (گرنس، آبسلوت، اسمیرینوف و...) و دستگیری 15 مرد و زن در این پارتی خبر داد.
فرمانده سپاه ناحیه نور درباره کشف محفل پارتی دوم نیز گفت: بر اساس گزارش‌های امت حزب الله و تحقیقات میدانی به‌عمل آمده توسط پرسنل واحد اطلاعات ناحیه نور درباره برگزاری محفل پارتی مختلط همراه با موسیقی جاز و سیستم صوتی و... در روستایی در منطقه چمستان با هماهنگی مقام‌های قضایی این محفل نیز کشف و 16 زن و مرد دستگیر شدند. 
در این محفل پارتی نیز شش قوطی500 سی سی مشروب مصرف شده از نوع ویسکی، سه قوطی500 سی سی پر مشروب از نوع ویسکی، سه بسته پاسور، مقادیری مواد مخدر از نوع حشیش و دو بطری شیشه‌ای یک لیتری از انواع مشروبات الکلی خارجی مصرف شده کشف شد.

 

 

برق طلاهای پیرزن مهمانان را قاتل کرد 
سایت پلیس نوشت: با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس آگاهی شهرستان پاکدشت استان تهران مادر و پسری که به انگیزه سرقت طلا و جواهرات یک پیر زن وارد منزل وی شده و او را به قتل رسانده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
«سرهنگ جمال نیک جو» فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع قتل زنی 52 ساله بررسی و رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت و ماموران توانستند با دستگیری متهمان اصلی پرونده تعداد 12 نفر از مالخران و افراد مرتبط با قتل را نیز شناسایی و دستگیر کنند. 
با توجه به حساسیت موضوع و رعب و وحشتی که در اهالی محل به واسطه این قتل ایجاد شده بود ، ماموران بلافاصله تحقیقات و بررسیهای خود را در خصوص علل و انگیزه های وقوع قتل و جمع آوری اسناد و مدارک آغاز کرده و در تحقیقات خود دریافتند، مقتول پس از سرقت اموال و طلا و جواهرات و مدارک هویتی اش به شکل مرموز و پیچیده ای به قتل رسیده است.
ماموران در بررسی صحنه جرم، مقتول را در حالی که با طناب خفه شده و دست و پایش بسته و طلاهایش را به زور از دستش خارج کرده بودند مشاهده کردند.
ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی و وجود دلایل و مدارک لازم موفق به شناسایی منزل متهمان شده و با هماهنگی مقام قضایی و در یک اقدام ضربتی متهمان دستگیر و در بازرسی از منزل آنها مقادیری مواد مخدر و کلیه مدارک مسروقه مقتول اعم از دفترچه های بانکی و مدارک هویتی و مهرهای ممهور به نام مقتول کشف و ضبط شد.
وی در خصوص شیوه سرقت و ارتکاب قتل توسط متهمان گفت : متهمان که مادر و پسر و دارای سابقه کیفری بودند با آشنایی قبلی که با مقتول داشتند در پوشش مهمان وارد منزل وی شده و با نقشه قبلی و وسوسه سرقت طلاهای پیر زن در یک فرصت مناسب وی را خفه کرده و پس از بستن دست و پای او اموال و جواهرات و اسناد و مدارک وی را به سرقت برده و با در دست داشتن مدارک هویتی مقتول اقدام به خرید چندین خط تلفن همراه با آدرس های واهی در تهران بزرگ کرده و قصد تنظیم وکالتنامه ای برای برداشت از حساب سپرده مقتول را نیز داشتند. 
با شناسایی و دستگیری متهمان اصلی و اعتراف آنها به قتل مقتول به انگیزه سرقت اموال و اسناد و مدارک و طلاجات وی، تعداد 12 نفر از مالخران و اراذل و اوباش سابقه دار مرتبط با وقوع قتل نیز در منزلی که پاتوق این افراد بود شناسایی و دستگیر شدند. 
با اعتراف متهمان، صحنه و زمان وقوع جرم در حضور قاضی پرونده توسط متهم بازسازی و متهمان با حکم قضایی روانه زندان شدند.

 

 

دستگیری سارقان طلاجات کودکان
سایت پلیس نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه از دستگیری دو خواهر که اقدام به سرقت طلاجات کودکان خردسال در سطح شهر شاهین شهر اصفهان می کردند، توسط مامورین این فرماندهی خبر داد.
"سر هنگ محمد رضا خدادوست "فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان این شهرستان به یکی از کلانتری های شاهین شهر و اعلام شکایت از دو نفر مونث ناشناس که اقدام به سرقت به عنف طلاجات کودک خردسال وی کرده بودند، موضوع در دستور کار مامورین این فرماندهی قرار گرفت.
سرانجام مامورین با تلاش مستمر طی 24 ساعت از وقوع سرقت موفق به شناسایی دو خواهر به هویتهای "پریسا -چ " و "صدیقه -چ" شدند که پس از هماهنگی مقام قضایی توسط مامورین نسوان این شهرستان هر دو متهم را دستگیر نمودند. در پی بازجوی های بعمل آمده متهمین صراحتاً به 5 مورد سرقت طلاجات به عنف در محله ها و فر عی های خلوت شاهین شهر از کودکان خردسال و همچنین یک مورد سرقت خودروی پراید، اعتراف کردند. 
سر هنگ خدادوست در پایان با بیان اینکه هردو متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید، خاطرنشان کرد: خانواده ها و والدین در پیشگیری از چنین سرقت های از آویزان کردن اشیای قیمتی و زیورآلات بر فرزندان خردسال پرهیز نمایند و یا حتی الامکان در هنگام خروج از منزل، همراه کودکان و مواظب آنان باشند.

 

 

قتل دوست جوان با ضربات چکش!
ایسنا نوشت: قاتل فراری که سال گذشته دوست خود را به خاطر 35 هزار تومان در تهران به قتل رسانده بود در اراک شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ احد احمدی، رییس پلیس آگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر افزود: با اطلاع ماموران پلیس آگاهی استان از حضور قاتل فراری که دوستش را در تهران کشته بود تلاش برای شناسایی محل اختفا و دستگیری متهم آغاز شد. در ادامه تحقیقات ماموران، محل کار متهم را در یک شرکت خدماتی در اراک شناسایی کردند و در یک اقدام غافلگیرانه او را دستگیر ‌کردند.
رییس پلیس آگاهی استان مرکزی با بیان اینکه متهم در تحقیقات فنی و پلیسی لب به اعتراف می‌گشاید، تصریح کرد: متهم در سال 89 دوست خود را در محل کارش با ضربات چکش به قتل رسانده و پس از سرقت 35 هزار تومان وجه نقد و 2 عدد گوشی تلفن همراه و دوعدد لب تاپ از محل متواری شده که در نهایت در اراک دستگیر می‌شود.

 شهادت فرمانده و 2 مامور انتظامی دلگان در درگیری با سارقان طلافروشی
خبرگزاری مهر نوشت: در درگیری ماموران انتظامی دلگان با سارقان یک طلافروشی، فرمانده انتظامی و تعدادی از ماموران شهید شدند.
فرماندار دلگان اظهار داشت: این حادثه صبح دوشنبه اتفاق افتاد و سه نفر به شهادت رسیدند. رضا مشکی گفت: یکی از شهدا سرهنگ علیرضا همایی فصیح است و نفر دیگر از افراد بسیجی محلی و دیگری از پرسنل سپاه است.
باند سارقان مسلح شش نفر بودند که چهار نفر آنها به هلاکت رسیدند و سرقت نیز ناموفق بوده است. این درگیری در شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان به وقوع پیوست. هنوز مسئولان امنیتی و انتظامی استان در این مورد اظهار نظری نکرده اند.
56282

کد خبر 157068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۳
  0 0
  این دلگان کجا هست ؟
 • م IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۴
  2 0
  "هفت بطری بزرگ یک لیتری مشروبات الکلی خارجی (گرنس، آبسلوت، اسمیرینوف و...)" اگه بزرگه چرا يك ليتر اگه يك ليتريه چرا بزرگه!
 • مهران IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۹
  0 0
  اینهای که تو پرانتز نوشتین یعنی چی؟