جزئیات جلسه مهم نمایندگان مجلس با وزیر دفاع

فارس نوشت: نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، جزئیاتی از نشست امروز اعضای این کمیسیون با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به جلسه امروز اعضای کمیسیون صنایع و معادن با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: در جلسه امروز گزارش جامعی از آخرین وضعیت توانمندی‌های دفاعی کشور به ویژه در حوزه موشکی به اعضای کمیسیون ارائه شد که این گزارش از وضعیت غرور آفرین و تحسین‌ برانگیز صنایع دفاعی حکایت دارد.

وی افزود: همچنین در خصوص طرح‌های سرمایه‌گذاری وزارت دفاع در حوزه صنایع دفاعی گزارش ارائه شد و در ادامه اعضای کمیسیون از مسئولان وزارت دفاع این درخواست را مطرح کردند که برای توسعه اکتشافات معدنی به ویژه در معادنی که بیش از 500 متر عمق دارد، وزارت دفاع به بخش صنعت کمک کند؛ همچنین در خصوص بهره‌گیری از توان فنی وزارت دفاع در خصوص طرح‌های عمرانی در مناطق محروم نیز تبادل‌نظر شد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: با توجه به حمله سایبری اخیر، در این حوزه هم این موضوع تبادل‌نظر شد که وزارت دفاع در حوزه‌های فنی و سایبری به نهادهای دیگر کمک کارشناسی کند تا توان سایبری کشور در همه بخش‌ها ارتقا یابد.

حسینی‌کیا اظهار داشت: در حوزه صنعت خودرو نیز این نکته از سوی مسئولان وزارت دفاع مطرح شد که این وزارتخانه امروز خودروهای نظامی پیشرفته می‌سازد و لذا ظرفیت کمک به صنعت خودروسازی را دارد که در این رابطه بخشی از قطعات مورد نیاز خودروسازان هم‌اکنون توسط وزارت دفاع تولید می‌شود؛ تأکید شد که از این ظرفیت در سطح بالاتری برای ارتقای کیفی خودروها بهره گرفته شود، البته نه اینکه وزارت دفاع خودش خودروساز شود، بلکه صرفاً برای کمک به توسعه و پیشرفت صنعت خودروسازی وارد میدان شود.

وی خاطرنشان کرد: بنا شد این جلسات بعد از این هم تداوم داشته باشد تا برای استفاده از از ظرفیت صنایع دفاعی کشور در بخش‌های مختلف هم‌اندیشی و تبادل‌نظر شود.

۲۳۲۱۹

کد خبر 1571278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =