کشف گونه جدید کرونا طلا را صعودی کرد

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۷ درصد افزایش به ۱۸۰۰ دلار و ۸۱ سنت رسید.

در حالی که نگرانی ها در مورد شیوع یک گونه جدید ویروس کرونا موجب افزایش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران شده قیمت فلز زرد امروز شاهد افزایش بود، هرچند با توجه به احتمالی انقباضی شدن سیاست فدرال رزرو قیمت طلا در مسیر ثبت کاهش هفتگی قرار دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۷ درصد افزایش به ۱۸۰۰ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰.۸۸ درصد رشد به ۱۸۰۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

سویه جدید که توسط دانشمندان آفریقای جنوبی کشف شده احتمالا در برابر واکسیناسیون مقاوم است و سبب شده تا انگلیس به صورت فوری محدودیت هایی را بر مسافران ورودی از این کشور اعمال نماید.

عامل دیگری که به رشد قیمت طلا کمک کرد تضعیف نسبی دلار بود که با ۰.۲ درصد افت از بالاترین رقم ۱۶ ماه اخیر که اوایل این هفته به ثبت رسیده بود فاصله گرفت. در عین حال سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا هم تضعیف شد.

قیمت جهانی طلا امروز 1400/09/05 / کشف گونه جدید کرونا طلا را صعودی کرد

تضعیف دلار موجب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند. کاهش سوددهی اوراق قرضه نیز هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش می دهد.

اما در عین حال تقویت انتظار سرمایه گذاران در مورد انقباضی شدن سیاست پولی آمریکا در آینده نزدیک و افزایش نرخ بهره سبب شده تا قیمت طلا در مسیر ثبت کاهش هفتگی حدودا ۲.۶ درصدی قرار بگیرد که بدترین عملکرد هفتگی از ۶ اوت تاکنون خواهد بود.

استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت: «افزایش نرخ بهره به طور کلی به ضرر قیمت طلاست، اما ما باید نگاهمان به سویه جدید ویروس کرونا باشد که در صورت شیوع گسترده در امریکا می تواند موجب تضعیف رشد شود و در این فضا فدرال رزرو قادر به افزایش نرخ بهره نخواهد بود.»

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1576711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =