۳۸درصد تردد مسافر به جزیره قشم در ماه های مهر و آبان

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی قشم از ورود یک میلیون و ۴۴۸ هزار و ۵۹۸ مسافر به جزیره قشم از طریق اسکله ها در طول هشت ماه اول سال ۱۴۰۰ خبر داد که ۳۸ درصد آنها یعنی ۵۵۲هزار و ۴۳ نفر تنها در دو ماه مهر و آبان وارد جزیره شده اند.

به گزارش خبرآنلاین از  قشم علیرضا امری کاظمی گفت: از این تعداد مسافر ورود افزون بر ۹۳۸هزار و ۹۴ نفر یعنی ۶۴.۷درصد آنها از طریق اسکله لافت توسط خودرو بوده است.

به گفته وی ۴۹۳هزار و ۶۱۸ نفر یعنی ۳۴درصد این مسافران از طریق اسکله شهید ذاکری و ۱۶هزار و ۸۸۶ نفر یعنی تنها حدود یک درصد آنها توسط قایق از اسکله لافت وارد جزیره قشم شده اند.

 مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی قشم به تعداد و انواع خودروهای وارد شده به جزیره طی هشت ماهه سال جاری هم اشاره کرد و گفت: در این مدت افزون بر ۲۶۲هزار و ۷۹ دستگاه خودرو شامل سواری، وانت، کامیون، تریلی، مینی بوس، اتوبوس و سایر وارد جزیره شده اند که از میان آنها سواری با ۱۳۲هزار و ۵۴۳ دستگاه یعنی بیش از ۵۰ درصد کل این خودروها را به خود اختصاص داده است، مضاف بر اینکه تریلی نیز بعد از سواری با ۲۱هزار و ۲۳۳ دستگاه یعنی ۸ درصد کل خودروهای ورودی به جزیره را در این مدت تشکیل داده است.

امری کاظمی همچنین از افزایش بی سابقه ورود خودرو به جزیره قشم در طول دو ماه مهر و آبان ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: در این دوماه افزون بر ۱۰۴هزار و ۲۴۶ دستگاه خودرو یعنی حدود ۴۰درصد کل خودروهای ورودی در طول هشت ماهه امسال وارد جزیره شده است.

وی به سهم اندک ورود مسافر به جزیره قشم از طریق هواپیما نیز اشاره کرد و گفت: از جمع کل مسافران ورودی به جزیره از دو طریق هوایی و دریایی در این مدت یک میلیون و ۵۴۲هزار و ۱۵۳ نفر بوده که ۹۳ هزار و ۵۵۵ نفر یعنی تنها ۶ درصد کل این مسافران از طریق هواپیما به قشم وارد شده اند.

48

کد خبر 1578171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =