فارس نوشت:

ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان پدافند غیرعامل با ارسال نامه‌ای به شورای نگهبان و شورای عالی امنیت ملی نسبت به تبعات امنیتی ادغام وزارت ارتباطات با دیگر وزارتخانه‌ها هشدار داد.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نظراتی که برخی نمایندگان در مور ادغام وزارت ارتباطات و ملاحظات امنیتی و سیاسی این ادغام داشتند، رئیس مجلس اعلام کرده بود که بنده با سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی به صورت تلفنی در این رابطه صحبت کرده‌ام.

وی در این باره افزود: سعید جلیلی در این مکالمه تلفنی به صورت قطعی اعلام نکرده بود که ادغام وزارت ارتباطات، مخالف نظر شورای عالی امنیت ملی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: با وجود مباحث و گفت‌وگوهای حاشیه‌ای که در رابطه با ادغام وزارتخانه‌ها مطرح شد، نهایتاً تصمیم بر این گرفتیم که تا امروز (شنبه) صبر کنیم و در این فاصله اگر نظر خاصی واصل شد، آن نظرات هم مورد بررسی قرار گیرد.

سبحانی‌نیا ادامه داد: احتمالاً در جلسه علنی فردا باید تکلیف ادغام‌ وزارت ارتباطات با راه و مسکن روشن شود، البته بنده اطلاعی ندارم که آیا رؤسای قوای مجریه و مقننه در رابطه با این ادغام‌ها گفت‌وگو کرده‌اند یا نه.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اخیراً ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان پدافند غیرعامل نیز طی نامه‌های جداگانه‌ای به شورای نگهبان و شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده‌اند که ادغام وزارت ارتباطات با وزارتخانه‌های دیگر از جهات امنیتی ممکن است مشکل ایجاد کند؛ آنها در این نامه‌ها خواسته بودند که این ادغام صورت نگیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: این نامه در زمانی که موضوع ادغام وزارت ارتباطات با وزارتخانه‌های راه و مسکن و تشکیل وزارت امور زیربنایی در شورای نگهبان تحت بررسی قرار داشت، به شورای عالی امنیت ملی و شورای نگهبان ارسال شده است.

سبحانی‌نیا در پایان اظهار داشت: البته متن این دو نامه نیز به صورت غیرمستقیم بین نمایندگان توزیع شده است.

/29219

 

کد خبر 157996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =