نیکزاد از لغو یک بخشنامه در وزارت کار خبر داد

ایلنا نوشت:نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست مجمع نمایندگان چند استان با رئیس‌جمهور درباره بخشنامه اخیر وزارت کشور برای به‌کارگیری حداکثر ۱۵درصد افراد از خارج از این وزارتخانه، گفت: رئیس‌جمهور ضمن دستور لغو این بخشنامه تأکید کرد ملاک به‌کارگیری افراد در نهادها، شایسته‌سالاری است.

علی نیک زاد در تشریح دیدار امروز مجمع نمایندگان چند استان از جمله اردبیل با رئیس جمهور، گفت: نمایندگان در این نشست درباره بخشنامه ای که وزارت کشور صادر و اعلام کرده که بیش از ۱۵ درصد از نیروهای غیر وزارت کشور را نمی توان در این وزارتخانه بکارگیری کرد، دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

نیکزاد: بخشنامه وزارت کشور برای بکارگیری حداکثر ۱۵ درصد از افراد خارج از این وزارتخانه لغو شد

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این بخشنامه به این معنا بود که حداکثر تا ۱۵ درصد از خارج از وزارت کشور در پست های مختلف موجود در این وزارتخانه می توان به کارگیری کرد که رئیس جمهور در این دیدار گفت صدور چنین بخشنامه ای اشتباه بوده و ملاک و مبنای دولت سیزدهم، شایسته سالاری است.

وی همچنین با اشاره به اظهارات رئیسی در این جلسه بیان داشت: رئیس جمهور معتقد است بکارگیری در هر نهاد، ارگان، سازمان، استانداری و یا وزارت کشور باید بر اساس ملاک های شایسته سالاری و شایسته گزینی باشد از این رو مقرر شد این بخشنامه با پیگیری رئیس دفتر رئیس جمهور، لغو شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس اظهارات رئیس قوه مجریه، ملاک و معیار تمامی انتصابات در باید نهادها شایسته سالاری و به گونه ای باشد که معیار افراد به کارگرفته شده با شعارها و نحوه اقدامات دولت سیزدهم مطابقت داشته باشد.

41217

کد خبر 1581289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۰۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
    0 0
    علی نیکزاد همون آدمیه که از روی لج بازی عین الهی کرد وزیر بهداشت و الآن کل کشور رو پاشنه در این وزارتخانه می‌چرخد