بسکتبال و سایر رشته‌ها در ارومیه زیر سایه والیبال قرار گرفته است / صداوسیما به ورزش کم توجه است

ایرنا نوشت: رییس هیات بسکتبال آذربایجان‌غربی گفت: تیم خانه بسکتبال ارومیه نماینده استان در لیگ دسته یک کشور بدون حمایت در حال آماده سازی است.

اسماعیل نوری گفت: فصل جدید لیگ دسته یک بسکتبال کشور در گروه هفت منطقه شمال از روز اول دی‌ماه در شهر اراک آغاز خواهدشد.

وی افزود: در این گروه تیم خانه بسکتبال ارومیه به عنوان نماینده استان با تیم‌های مهرام ۲۰۲۱، خانه بسکتبال تبریز و نبوغ اراک دیدار خواهدکرد.

وی بیان کرد: با عدم همراهی سایر نهادها و نبود حمایت‌های لازم، تیم خانه بسکتبال ارومیه با بودجه‌ای ناچیز در مقایسه با رقبا و با استفاده از بازیکنان بومی در حال تمرین و آماده‌سازی است و بعد از حضور در تورنمنت چهارجانبه زنجان، بازیکنان با انگیزه خود را برای مسابقات لیگ آماده می‌کنند.

رییس هیات بسکتبال آذربایجان‌غربی اضافه کرد: این تیم نه با انگیزه کسب مقام، بلکه برای بازگشت استان آذربایجان‌غربی به بسکتبال کشور بعد از سال‌ها غیبت تنها با حمایت شرکت بیرثانیه و چند خیّر ورزشی تشکیل شده است.

نوری با انتقاد از نگاه تک رشته‌ای به والیبال گفت: بسکتبال یکی از رشته‌های دانشگاهی و با قدمت چندین ساله است که به همراه رشته‌های والیبال و بوکس در این استان در بین اقشار مختلف مورد توجه بوده و اکنون نیز با وجود رشد و پیشرفت رشته‌های دیگر و اضافه شدن ورزش‌های انفرادی و تیمی مختلف و افزایش علاقمندی به آنها، متاسفانه سایه سنگین والیبال مانع شکوفایی سایر رشته‌ها در استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه شده است.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم با بخشی از بودجه والیبال، استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه می‌تواند در بسیاری از رشته‌ها  به شکوفایی رسیده و مدال‌ها و مقام‌های ارزشمندی برای استان کسب شود و بسکتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رییس هیات بسکتبال آذربایجان‌غربی به بی‌توجهی رسانه ملی به رشته بسکتبال نیز اشاره کرد و گفت: علی‌رغم فعال شدن رشته بسکتبال در استان بعد از چند سال و دریافت میزبانی مسابقات مختلف کشوری و حضور نماینده استان در لیگ دسته یک، توجه مناسبی برای پخش و نمایش عملکرد این رشته در صداوسیما نشده و باید برای این خصوص اضافه شدن زمان برنامه "سیری در ورزش" برنامه ورزشی صداوسیمای استان ضروری به نظر می‌رسد.

46

کد خبر 1583274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =