در ایران در کارخانه و سوله با بازیکن مذاکره می‌کنند!

یکی از بزرگ‌ترین مدافعان تاریخ باشگاه استقلال مهدی پاشازاده است که سال‌ها با لباس این تیم درخشید و در تیم ملی رویایی سال ۹۸ هم یکی از ستون‌های اصلی بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پاشازاده پس از سال‌های مربیگری چندی پیش در پست مدیر ورزشی به استقلال برگشت و برنامه‌های زیادی مانند حل اختلافات کادر فنی و مدیریت و استخدام استعدادیاب برای تیم محبوبش داشت اما فرصت پیاده کردن آن‌ها را پیدا نکرد. او معتقد است حلقه گمشده مدیریت در فوتبال ایران همین پست مدیر ورزشی است و تیم‌های ایرانی باید مثل باشگاه‌های اروپایی یک فرد ورزشی در بدنه مدیریت خود داشته باشند. پاشازاده که شدیدا از فضای فوتبال ایران و اعتراضات بازیکنان و مربیان ناراضی است.

او درباره فوتبال ایران و تفاوتش با اروپا گفت: در فوتبال ایران هرکسی کار خودش را انجام می‌دهد ولی فوتبال حرفه‌ای اینگونه نیست. در ایران یک موقع می‌گویند هیئت مدیره باید بازیکن بگیرد که اشتباه است. یک جا فقط به سرمربی می‌دهند که این هم اشتباه است و یک موقعی به مدیرعامل می‌دهند که آن هم درست نیست. قانون این است مدیر ورزشی به اضافه مدیر و سرمربی بازیکن انتخاب می‌کنند و مدیر ورزشی بالای سر کادر فنی است. سر تمرین نمی‌رود که بگوید فلان بازیکن را تعویض کن اما کلیت کار را مدیریت می‌کند. ماتیاس سامر هم چنین کاری انجام می‌داد. حتی موقعی بوده سرمربی را برکنار کردند آمده چند هفته تیم را هدایت کرده ولی بعد سر پست اصلی خودش برگشته است. من الآن بخواهم سایت خبری بزنم باید چند نفر مثل شما را کنار خودم داشته باشم. هرچقدر هم زرنگ باشم باز به اندازه شما نیستم. الآن افراد غیرورزشی مدیرعامل می‌شوند و مشاورهای کوچک هم کنار خود می‌گذارند و بدبختی فوتبال ایران از همین مشاوران کوچک است. چون هرکسی یک حرفی می‌زند و مدیرعامل گیج می‌شود و همان داستان آشپز پیش می‌آید. در آن سمت من فقط اینجا هیئت مدیره را می‌بینیم. ما در خارج اصلا هیئت مدیره‌ای نمی‌دیدیم و آن‌ها در سطح کلان تصمیم می‌گیرند و کارش چیز دیگری است.

متن کامل گفت‌وگو با مهدی پاشازاده را اینجا بخوانید.

بیشتر بخوانید: میزبان به استقبال رفت اما بنا نیامد!

۲۵۷ ۲۵۱

کد خبر 1583380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =